adplus-dvertising

Erdoğan, fahiş fiyat artışı için harekete geçti! “Rahatsızlıkları biliyoruz”

Vatandaşın gündeminden düşmeyen fiyat artışlarıyla alakalı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan mühim açıklama geldi. AK Parti MYK’da, gıda ve konut başta olmak üzere, fahiş fiyat artışları da gündeme geldi. Erdoğan’ın ‘Rahatsızlıkları biliyoruz. Yaşam pahalılığı toplumun bir problemi ve bu problemi görüyoruz. Hükümet olarak biz lüzumlu adımları atacağız. Bu işin üstesinden geleceğiz’ dediği öğrenildi.
Takip et
Erdoğan, fahiş fiyat artışı için harekete geçti! “Rahatsızlıkları biliyoruz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan fahiş fiyat artışlarıyla alakalı mühim açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün başkanlık ettiği AK Parti MYK’da, gıda ve konut başta olmak üzere fahiş fiyat artışları da gündeme geldi.

Yenişafak’ta yer verilen habere göre, parti kurmaylarının sahadaki vaziyetle alakalı bilgi aktardığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Rahatsızlıkları biliyoruz. Yaşam pahalılığı toplumun bir problemi ve bu problemi görüyoruz. Hükümet olarak biz lüzumlu adımları atacağız. Teşkilat da aldığımız kararları ev ev gezerek vatandaşımıza anlatacak. Hükümet ve teşkilat olarak, iki sacayağı olarak görevimizi yaptığımızda bu işin üstesinden geleceğiz” dediği öğrenildi.

Erdoğan, fahiş fiyat artışı için harekete geçti! “Rahatsızlıkları biliyoruz”

GIDA FİYATLARI ANLIK OLARAK TAKİP EDİLECEK

Ekonomi Koordinasyon Kurulunun, son toplantısında, son zamandaki ekonomik gelişmeler ile küresel tedarik zincirlerindeki değişimin ve artan küresel emtia fiyatlarının enflasyon görünümü üstündeki etkileri görüşüldü. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada Kurulun, ürün takibinin anlık olarak yapılmasına olanak sağlayacak yeni dijital bir sistemin kurulmasını kararlaştırdığı bildirildi.

Erdoğan, fahiş fiyat artışı için harekete geçti! “Rahatsızlıkları biliyoruz”

20 TEMEL ÜRÜNE SABİT FİYAT ÖNERİSİ

AK Parti’nin ekonomi kurmaylarının enflasyonla mücadele için bazı ürünlerin fiyatlarının sabitlenmesi fikrini iddia etmişti. Çalışmalarına devam ettiği söylenen öneriye göre, un, yağ, şeker, bakliyat, bebek bezi, temizlik maddeleri gibi 20-25 ürün tespit edilecek. Bu ürünlerin fiyatı yılsonuna kadar sabitlenecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.