adplus-dvertising

Erdoğan, emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi açıkladı

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek belli oldu! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her yıl emeklilere ödenen ikramiyenin bu yılda Ramazan Bayramı için olanının Mayıs ayında Kurban Bayramı için olan ödemelerin ise Temmuz ayında yapılacağını duyurdu.
Takip et
Erdoğan, emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK mensuplarını kabulünde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan satır başlıkları şu şekilde:

Temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek inşallah bu hastalığın üstesinden hep beraber geleceğiz. Koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığımız zorlukların özellikle ülkemiz ve milletimiz için yeni müjdelere kapı aralayacağına inanıyoruz. Allah’ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha kuvvetlenerek çıkacaktır.

Milletin sıkıntısını siyasi ikbal kapısı olan gören muhterislere aldırmadan, önlemlere sarılıp, takdire teslim olarak, salgınla mücadelemize devam edeceğiz.

Krizin başından bu yana 142 ülkeden 100 bini aşkın vatandaşımızı Türkiye’ye getirdik. Bugüne kadar 157 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yardım göndererek Türkiye’nin ve Türk milletinin alicenaplığını bütün dünyaya gösterdik.

Bugün Avrupa genelinde ortalama 6 milyon insanımız var. Bir dönem yalnızca işçi, emekçi olarak çalışan kardeşlerimiz, hamdolsun artık iş dünyasından ticarete, eğitimden akademiye, sivil toplumdan siyasete geniş bir yelpazede varlık gösteriyorlar. Avrupalı Türklerin yaşadıkları ülkelerin siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal yaşamına daha çok katkıda bulunduklarını görmekten gurur duyuyoruz.

Uğur Şahin ve Özlem Türeci hocalarımızın COVID-19 aşısını geliştirmede yakaladıkları başarı, kendilerine destek olunması ve fırsat verilmesi halinde insanımızın neler yapabileceğini açıkça göstermiştir. Bu tür iyi örnekler yalnızca Avrupalı Türkleri değil aynı zamanda öbür göçmen topluluklara da öz güven ve cesaret aşılamaktadır.

Avrupalı Türkleri hala 1960’ların dar kalıplarına sıkıştırmaya çalışanlar, büyüyen ve kuvvetlenen bir diaspora gerçeğini kabullenmek istemiyor.

Dış politikada başarısızlığa uğrayan, içeride sıkışan, kişisel rekabetlerini bulundukları makamların önüne geçiren siyasetçiler bu kifayetsizliklerini şahsıma ve Müslümanlara saldırarak kamufle etme çabasındadır.

Türkiye’nin rekorlar ve başarılarla dolu son 19 senesine, kadınlarımız ve gençlerimizle beraber damgamızı vurduk. Güya bize muhalefet yapmak ismine Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliğine sahip olduğu halde gavurun kılıcını sallayarak üstümüze gelenleri gördükçe de üzülüyoruz.

BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLAMASI

Ortalama 3 sene önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan’daki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de Temmuz ortasında gerçekleştireceğiz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.