Erdoğan Dipsiz Göl İçin Konuştu: Böyle Bir İzin Verilmesin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane'de 12 bin yıldır bulunan ve define aramak için kurutulan Dipsiz Göl için konuştu. Erdoğan, böyle bir izin verilmesin dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde define aramak için kurutulan Dipsiz Göl hakkında konuştu. Erdoğan, 12 bin yıllık gölün kurutulması ile ilgili tepki gösterdi ve “Bu izinler nasıl veriliyor? Bir daha böyle bir kazı izni verilmesin.” dedi.

Gümüşhane’de define aramak için yasal izinler doğrultusunda 12 bin yıllık Dipsiz Göl kurutuldu. Yaşanan bu olay gündem olurken birçok eleştiri geldi. Yöre halkı göl için “Millete bir faydası yok” diyerek kazıya destek çıktı ve hatta neredeyse gölü suçladı.Erdoğan Dipsiz Göl İçin Konuştu: Böyle Bir İzin Verilmesin

“VALİLİK BU KONUDA HASSAS OLMALI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapıldı ve toplantıda illerin sorunları konuşuldu. Aynı toplantıda, Gümüşhane’de kurutulan 12 bin yıllık Dipsiz Göl de gündeme geldi. Erdoğan kazı izni verilmesine tepki göstererek, “Bu kazılar nasıl yapılıyor, nasıl bu izinler veriliyor? Böyle bir define kazısı izni nasıl verilir? Yetkili valilik bu konuda hassas olmalı. Bir daha da kimseye böyle bir yetki, böyle bir kazı izni verilmesin.” ifadesini kullandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı