Erdoğan, DEAŞ destekçisi çimento şirketi için! “Avrupa’yı uyardım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransız çimento devi Lafarge’ın DEAŞ’a finans desteği sağlamasına ilişkin, “Konuyu Macron’a ve Avrupa’da görüştüğüm pek çok lidere senelerdir söyledim. Fakat hep kulak arkası ettiler” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan, DEAŞ destekçisi çimento şirketi için! “Avrupa’yı uyardım”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, Fransız çimento devi Lafarge’ın, DEAŞ’ı Fransa gizli servisinin bilgisi dahilinde desteklemesine ilişkin belgelerin ortaya çıkması da gündeme geldi. Fransa’da Yargıtay’ın Lafarge’a “İnsanlığa karşı suça iştirak” suçlaması yöneltilebilmesinin önünü açan kararını değerlendiren Erdoğan’ın, “Fransa Yüksek Mahkemesi tarafından konunun belgelenmiş olması mühim” dediği öğrenildi.

BM’DE GÜNDEME GELECEK

Birçok liderle konuyu daha önce konuştuğunu anlatan Erdoğan’ın, “Lafarge ile alakalı konuyu, Macron’un kendisine ve Avrupa’da görüştüğüm pek çok lidere senelerdir söyledim. Fakat hep kulak arkası ettiler” ifadesini kullandığı söylendi.

Erdoğan’ın, 19-22 Eylül tarihleri arasında BM Genel Kurulu için gideceği ABD’de gerçekleştireceği temaslarında da söz konusu konuyu gündeme getireceği ifade ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.