Erdoğan, Bosna Hersek’e 30 bin doz aşı gönderiyor!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Heyeti ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Bosna Hersek’e 30 bin doz aşı gönderileceğini açıkladı.
Takip et
Erdoğan, Bosna Hersek’e 30 bin doz aşı gönderiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Heyeti ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Bosna Hersek ile ikili ticaret hacmimiz 9 kattan fazla artış gösterdi. Enerji, sağlık, savunma sanayii, turizm, hayvancılık alanlarında işbirliğini geliştirmeyi vurguladık.

Ticaret hacmimizi kısa sürede 1 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ GERGİNLİK

Doğu Akdeniz’deki gelişmelerde Türkiye’nin kararlılığı aynen devam etmektedir. Taviz vermemiz söz konusu değil.

Mısır halkının bizimle ters düşmesini ben düşünmüyorum. Mısır halkı bizimle ters düşmez. Şu anda da atılan adımlar esasında geçici yanlışlığın tezahürü gibi geliyor bana. Bunun yanında yeni bir gelişme. Suudi Arabistan’ın da Yunanistan’la ortak tatbikat olayı söz konusu. Ama bir öbür yandan da Suudi Arabistan’ın Türkiye’den Stalebi var. O da son gelişmeler. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Bölgede Türkiyesiz sürecin bu sularda ısınmaya fırsat vermeyiz. Türkiye karar verici konumundadır. Temennim odur ki ısınmadan ılıman bir biçimde bu süreci geçmiş olalım.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.