Erdoğan beklenen soruları cevaplıyor! Yasaklar kalktı mı?

Son dakika haberine göre, Bütün Türkiye’de gözler, bugünkü ‘yerinde karar’ döneminin ilk kabine toplantısına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki risk vaziyetine göre lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar kademeli normalleşme kararlarını açıklıyor.
Takip et
Erdoğan beklenen soruları cevaplıyor! Yasaklar kalktı mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’nin gözü kabine toplantısında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı son buldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, 3,5 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen “yerinde karar” döneminin ilk kabine toplantısına başkanlık etti. Kabine toplantısının sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapıyor. Masada çok mühim başlıklar var. Erdoğan, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki risk vaziyetine göre lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar alınan mühim kararları açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması şöyle;

28 Şubat, tıpkı 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül gibi milli iradeyi, milletin değerlerini hedef alan bir darbe girişimidir. 28 Şubat sürecinin ülkemize hak ve özgürlükler alanında ekonomiden siyasete uzanan geniş yelpazede ağır faturaları olmuştur. Sermayenin renklere bölünmesi bu ülke için çalışan firmaların ötekileştirmesi derin yaralar açmıştır. Binler insanımız siyasi görüşlerinden dolayı zulme maruz kalmıştır. Ortaokullardan üniversitelere aşağı yukarı her alanda toplumumuz ağır bir kuşatma ile karşı karşıya kalmıştır. Kılık giysisiyle okula alınmayanlar. Kimliğindeki fotoğraf nedeniyle kanser tedavisi göremeyen nineneler 28 Şubat garabetinden yalnızca birkaçıdır. Milletimiz ferasetiyle 28 Şubat sürecini sandığa gömmüş, yeni bir süreci başlatmıştır. Tarih her türlü baskıya karşın iradesine sahip çıkanları unutmamıştır. Attıkları manşetlerle, köşelerinde yazdıkları iğrenç yazılarla, sergiledikleri ilkesiz duruşla darbe şakşakçılığı yapanlar, üstünden değil 24 sene, bin sene bile geçse alınlarındaki kara lekeyi kesinlikle silemeyecektir. Milletin kurumlarıyla, değerleriyle, inancıyla kavga edenler, ekmeğini yedikleri vatananet edenler, kendilerini bekleyen acı akıbetten kurtulamayacaktır. Gerektiğinde canı pahasına iradesine sahip çıkma kararlılığını gösteren milletimiz, bir daha kesinlikle yeni 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların meydana gelmesine müsaade etmeyecektir. Siyaset kurumunun en mühim sorumluluklarından birinin Türkiye’yi ayağına vurulan darbe anayasası prangasından kurtarmak olduğuna inanıyoruz. Türkiye’nin bu şekilde utançlar yaşamaması için elimizden geleni yaptık ve bizden sonraki nesillere bu mirası devredeceğiz.

Yeni ve sivil anayasa çalışmalarımıza şimdiden başladık.

Bizim için esas mühim olan büyümenin toplumun bütün kesimlerine ulaşması ve istihdam oluşmasıdır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.