Erdoğan Ankara’dan konuştu: Gerçeği ortaya koymuyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da katıldığı bir iftar programında Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK üyelerine hakareti ve İstanbul’da yinelenen seçim hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İstanbul’da yapılan seçimin ardından yaşanan oy farkı ile ilgilide yorum yaptı. Detayları haberimizde konu ediniyoruz.


Erdoğan Ankara’dan konuştu: Gerçeği ortaya koymuyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da katıldığı bir iftar programından gündeme ve aynı zamanda YSK’nın İstanbul kararına ilişkin açıklamalar yaptı. Açıklamalar arasında Kılıçdaroğlu’nun YSK üyelerine olan hakaret konuşmaları ve aynı zamanda İstanbul’da ki seçimlerde şaibenin olduğuna dair çok önemli açıklamalarda vardı. Türkiye genelinde Cumhur İttifakı’nın yüzde 51.7 olarak seçimden başarılı bir sonuç aldığını söyleyen Erdoğan, bazı il ve ilçeleri kaybettiklerini ama daha fazlasını kazandıklarını da ifade etti.

KILIÇDAROĞLU’NUN YSK’YA HAKARETİNİ ELEŞTİRDİ

Ankara’da verilen iftar programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK’ya yaptığı hakaretlere de yer verildi. Kemal Kılıçdaroğlu, YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilemesi kararından sonra YSK üyelerinin ismini teker teker okuyup, grup arkadaşlarına hedef olarak göstermişti. Erdoğan konu ile ilgili olarak canlı yayında yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’na dokunulmazlığı için bu kadar rahat bir şekilde hakaret ettiğini, dokunulmazlığı olmadan da bu kadar rahat hakaret edip edemeyeceğini sordu.

İSTANBUL’DA ŞAİBELİ BİR SEÇİM OLDU

YSK’nın kararından sonra sadece Türkiye’nin değil batınında ilgisini çeken seçim yenilenmesi konusuna ilişkin olarak, seçimin içerisinde şaibeli bir durum olduğunu söyleyen Erdoğan, yeniden sayımla farkın 2 katına indiğini söyledi. Ak Parti’nin itirazı üzerine İstanbul’da birçok ilçede oylar yeniden sayılmış ve Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki 28 bin oy farkı 13 bine kadar inmişti. Erdoğan, oy farkının yarıya inmesinin ve İstanbul’da 39 ilçeden 25’ini almalarına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmenin şaibeli bir durum olduğunu kanaat getirerek konuşmasına son verdi.

Yazar: Taner Kocaman

Taner Kocaman
Taner Kocaman, Ankara'nın Mamak ilçesinde 1990 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde aldığı eğitimin ardından çeşitli gazete ve basın organlarında görev yapan Kocaman, özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiştir. Kocaman eğitim kategorisinin yanı sıra dünya, gündem, spor gibi birçok konuda da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

General Mobile bir tane üretti! Erdoğan’ın imzasını taşıyor

General Mobile bir tane üretti! Erdoğan’ın imzasını taşıyor

İstanbul'da akıllı telefon üretimine başlayan General Mobile, üzerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ve Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan akıllı telefonu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etti. GM9 Pro hediyesi alan Erdoğan, yetkililerle basına özel olarak poz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.