Erdoğan, Ali Erbaş’ı arayarak Diyanet’e destek verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle gerçekleştirilen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile telefonda görüşerek, katılımcılara hitap etti. Diyanet’in üstünden bazı spekülatif olaylar meydana geldiğini söyleyen Erdoğan, “bu olaylar beni de ciddi anlamda üzüyor. Ancak sizlerin birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik içerisinde duruşunuz inanıyorum ki o grupların, arzuları istikametinde devamına inşallah fırsat vermeyecektir” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan, Ali Erbaş’ı arayarak Diyanet’e destek verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konuşmasına, programa katılanları selamlayarak başlayan Erdoğan, icazetlerini alan hafızları gözlerinden öptüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Özellikle son zamanlarda, Diyanet camiamız üstünde bazı spekülatif olaylar cereyan ediyor. Tabii ki bu olaylar beni de ciddi anlamda üzüyor. Ancak sizlerin birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik içerisinde duruşunuz inanıyorum ki o grupların, arzuları istikametinde devamına inşallah fırsat vermeyecektir. Burada hep birlikte sizin sergileyeceğiniz duruş birliktir, beraberliktir, kardeşliktir. Ve bir de tabii Allah’ın ipine toptan sımsıkı sarılışımızın bir ifadesidir. “

Diyarbakır’da bu anlayış içinde olanları gördüğünü, onları tebrik ettiğini dile getiren Erdoğan, “Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” şeklinde konuştu.
Allah’tan “sırat-ı müstakim” üzere yaşamayı nasip etmesi temennisinde bulunan Erdoğan, “Çünkü ne varsa inanıyorum ki birlik, beraberlik içerisinde, bu yolda devam etmekte var. Bunun için de yaptığınız çalışmalar çok büyük önem arz ediyor. Özellikle bölgede sizlerden çok büyük hizmetler bekliyoruz.” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.