Erdoğan açıkladı, yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu başlıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin MYK toplantısında, Katar’dan gelecek öğrencilerin sınavsız bir biçimde tıp eğitimi alacağına yönelik münakaşalarda yalan bilgilerin dolaşıma sokulduğundan duyduğu rahatsızlığı aktardı. Kurmaylarına talimat veren Erdoğan, “Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız” ifadelerini kullanırken, teşkilattaki 11 milyon üyeden vatandaşlara doğru bilgi akışı sağlamasını istedi.
Takip et
Erdoğan açıkladı, yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde basına kapalı gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu toplantısı ortalama 5 saat sürdü. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldığı toplantıda Meclis’e önümüzdeki günlerde gelmesi beklenen 4. Yargı Paketi ve yeni Meclis döneminde gündeme gelecek 5. Yargı Paketi gündeme geldi.

FETÖ’CÜLERİN İHRACINA İMKAN TANIYAN DÜZENLEMENİN SÜRESİ UZATILIYOR

Erdoğan’ın, Gül ve kurmaylardan tutukluluk süreleriyle alakalı düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesini istediği öğrenildi. 4. Yargı Paketi’nde yer verilen “tutuklamada somut kanıt” aranma koşulu maddesiyle tutukluluk süreleriyle alakalı bazı düzenlemelerin gündeme gelebileceği ifade ediliyor. FETÖ’cülerin ihracına olanak tanıyan OHAL sonrası getirilen geçici düzenlemenin süresinin 31 Temmuz’da dolması nedeniyle uzatılmasının planlandığı da öğrenildi. Uzatmayla alakalı sürenin 3 sene olmasının ağırlık kazandığı söyleniyor.

“YALAN OPERASYONUNA KARŞI DİKKATLİ OLMALIYIZ”

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nın sunum yaptığı toplantıda, yaz döneminde hem vekillerin hem de teşkilatın koordineli olarak sahada olması gerektiği söylendi. Erdoğan’ın toplantıda, Katar‘dan gelecek öğrencilerin sınavsız bir biçimde tıp eğitimi alacağına yönelik münakaşalarla alakalı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekle alakası olmayan açıklamalar yaptığını söyleyerek, “Bu yalan bir haber. Haberi yapan kurum özür dilediği halde CHP sessiz kalıyor. Yalan operasyonuna karşı dikkatli olmalıyız” değerlendirmesinde bulunduğu öğrenildi. Erdoğan’ın, “Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız. Tanıtım medya başkanlığımızın görevi hakikati anlatmak, teşkilat başkanlığımızın görevi hakikatleri 11 milyon üyemize aktararak, vatandaşa doğru anlatılmasını temin etmek. Yaz döneminde de sahada gerçekleri anlatacağız” dediği söylendi.

“HAYVAN HAKLARI YASASINDA SÖZÜMÜZÜ TUTMALIYIZ”

Toplantıda Erdoğan’ın hayvan hakları kanununyla alakalı de “Sözümüzü tutmamız gerekir. Meclis kapanmadan bunu getirelim” talimatı verdiği öğrenildi. Hürriyet’in haberine göre, bu talimatın sonrasında Hayvanları Koruma Yasası dün Meclis’te imzaya açıldı. 15 Temmuz’da ara vermesi gereken Meclis hakkında kanunların çıkarılabilmesi için yeni bir takvim planlaması yapılacağı söylendi. Turizmin de gündeme geldiği toplantıda Erdoğan’ın “Yalnızca Rusya’dan değil, Almanya ve öbür ülkelerden de turist gelecek” dediği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.