Erdoğan açıkladı! Sokağa çıkma yasağı iptal edildi

Sokağa çıkma yasağı iptal mi edildi? Hafta sonu yapılması planlanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yasağın iptal edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, “Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda önlemi yaşama geçirdik. Bunlardan biri de bütün Türkiye’de yahut belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın sonrasında bu taktiği tekrardan kullanmayı düşünmüyorduk. Fakat, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu negatif gelişme üstüne, sokağa çıkma sınırlaması önlemini tekrar gündemimize almak mecburiyetinde kaldık” şeklinde konuştu.


“İPTAL ETME KARARI ALDIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Ancak vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı tekrardan gözden geçirmeye yöneltti. Tek maksadı hastalığın yayılmasını engellemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik neticelere yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra tekrardan günlük yaşamını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya şehit olmasına gönlümüz razı olmadı” diyerek konuştu.

Erdoğan, “Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum” ifadesini kullandı.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı