Erdoğan açıkladı “Gara intikamı alınacak!”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.
Takip et
Erdoğan açıkladı “Gara intikamı alınacak!”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin TBMM’deki grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamaları:

Geriye doğru baktığımızda Cumhur İttifakı’nın Türk siyasi yaşamının yalnızca en başarılı değil, en ilkeli, onurlu ittifakı olduğunu görüyoruz. Anlayış birliğinin, Türkiye’nin uluslararası alanda yürüttüğü tarihi başarısında çok büyük başarısı vardır. Cumhur İttifakı’na karşı CHP’nin lokomotifliğinde kurulan yapının terörle mücadele başta olmak üzere tel tel dökülmesi oturduğu zeminin çürüklüğünden kaynaklanıyor. Bu zoraki ittifakın içinde ülkenin bütünlüğü ile alakalı fikir birliğine rastlayamazsınız. Milletimizin birlik ve birlikteliği ile alakalı anlayış birliğinin izini bulamazsınız. Bu çarpık yapının içinde ne var? Karşımızda yalnızca dışarıdan üflenen sufleleri muhalefet kisvesi altında tekrarlayan ilkesiz bir yapı, daha doğrusu bir heyula var. 40 yamadan oluşan CHP heyulasını, kuvveye dönüştüren ise ne milli bir saiktir ne de insani bir hedeftir. CHP’nin içinde mille yoktur. Çünkü millet, tek parti devrinden beri CHP’nin ciğerini bilir. Demokrasi yoktur. Yalnızca istismarını yaptığı demokrasinin d’sinden bile nasibini almamış süzme faşist bir partidir. Kalkınma yoktur, çünkü CHP halkın derdine derman olacak hiçbir işe yanaşmaz. CHP’nin içinde milli ve yerli hassasiyet yoktur. Siyasetteki duruşunu önüne konulan senaryolara göre belirler. CHP, hırsızlık, arsızlık, tecavüz vukuatları ile bile yüzleşemeyecek kadar kibire saplanmıştır. Esasında CHP hakiki bir siyasi parti olmaktan çıkığ, heyula haline dönüşmüş amorf bir yapıdır. Mesele memleket meselesi, mesele millet meselesi olunca, bunları görmezden gelme hakkımız olamaz.

Buradan özellikle Gazi’nin mirasına hürmeten CHP’ye gönül vermiş, herhangi bir nedenle oy tercihini ondan yana kullanan vatandaşlara sesleniyorum. CHP kayıp bir partidir. Bu bütün ülkenin bir kaybıdır. Geçtiğimiz günlerde yağan karın sonrasında CHP’li yönetimlerin kentlerindeki manzaralar bile bu gerçeği göstermeye yeter. CHP, çöp, çukur, çamur. Bu kadar basit bir konuda bile vatandaşlarımıza hizmet veremeyenleri yok saymayacağız da ne yapacağız. Gelin 2023 senesinde, Türkiye’ye gerçek manada bir ana muhalefet de kazandıralım. Gelin 2023’te yepyeni bir Türkiye’nin kapılarını aralayalım.

GARA AÇIKLAMASI: İNTİKAMLARINI ALACAĞIZ

Irak’ın kuzeyinde bir mağarada alenen infaz edilen 13 silahsız masum insanın başına gelen acı hadise bile karşımızdaki kirli zihniyeti utandırmaya yetmemiştir. Çıkıyor onu bile benim üstüme yıkmaya çalışıyor. 5-6 sene bizim polisimizi, askerimizi, sivili, 13 kişiyi kaçıranlar kimdi? Biz 5-6 sene içinde dağ, taş demedik, Irak’ın kuzeyindeki mağaralar demedik, tüm buraları aradık, taradık. Bunlar utanmadan, bir şey olmaz, güvence altındalar diyecek kadar yüzsüzler. Bunlar CHP ve ortağı HDP. Bu tezgahı birlikte çalıştırdılar, biz 5-6 seneden sonra operasyonu yapmak mecburiyetinde kaldık. Bununla alakalı de Savunma ve İçişleri Bakanımı beyefendilerin makamına gönderdik. Anlattılar. Bunlara anlatıldığı halde ondan sonra da utanmadan, terbiyesizce eleştiri yağmuruna tuttular. Siz ne yüzsüzsünüz ki gene hala utanmıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın, bilesiniz ki, bu Cumhur İttifakı, AK Parti iktidarı, bu yolda inançla sizin kol gerdiğiniz o teröristleri de inlerinde bitire bitire yolunca devam edecek. İçimiz kan ağlıyor ama biz onların intikamını alacağız, bunu bilsin bay Kemal. Ne yaptınız da engel olduk diyorlar, işte birlikte teröristlerle yürüdün.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.