Erdoğan ABD’de FETÖ’nün kirli yüzünü anlattı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” konferansında konuştu. BD’deki Türk vatandaşlarına FETÖ’nün gerçek yüzünü ABD’li arkadaşlarına anlatmalarını isteyen Erdoğan, “FETÖ’nün eli kanlı bir örgüt olduğu gün gibi ortadadır.” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan ABD’de FETÖ’nün kirli yüzünü anlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince (TASC) gerçekleştirilen “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” başlıklı konferansa katılarak konuşma yaptı.

Konuşmasına, kendisini dinleyenleri selamlayarak başlayan Erdoğan, “Buradan sizlerin aracılığıyla kalpleri bizimle atan bütün mazlumlara ve mağdurlara selamlarımı gönderiyorum. Dünyanın farklı köşelerinde Müslüman olarak yaşama tutunma mücadelesi veren bütün kardeşlerime selamlarımı iletiyorum.” şeklinde konuştu.

Bu toplantıyı düzenleyerek gönülleri buluşturan Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’ne teşekkür eden Erdoğan, salonu dolduranlara ve tüm dostlara aşkları, sevdaları ve ahdevefaları için şükranlarını sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki senelik mecburi bir aranın sonrasında bu yıl sağlık ve afiyet içinde tekrar bir araya geldiklerini söyleyerek, “Kardeşlerimizin arasında olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Sizlere Türkiye’den akrabalarınızın, dostlarınızın, kardeşlerinizin selamlarını getirdim. Sizlere, genci yaşlısı, kadını erkeğiyle 84 milyon kardeşinizin selamlarını getirdim. Biz, sizleri çok özlemiştik, görüyoruz ki Amerika’daki kardeşlerimiz de bizleri özlemişler.” diyerek konuştu.

Şairin “Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez.” dediğini anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bizim de gönüllerimiz arasında gözle görülmeyen yollar var. Binlerce kilometre uzakta olsak da kalplerimiz bir ve birlikte çarpıyor. Çünkü bizler birbirini yalnızca Allah için seven, birbirine Allah için muhabbet besleyen insanlarız. Bizler aynı dine, aynı peygambere inanan, aynı mukaddes kitaba ittiba eden, aynı kıbleye yönelen bir ümmetin mensuplarıyız. Ten renklerimiz, kökenlerimiz, dillerimiz, ülkelerimiz farklı olsa da her gün beş vakit göğe yükselen Ezan-ı Muhammedilerimiz birdir. Allah Rasulü’nün Veda Hutbesi’ndeki şu sözleri tam 14 asırdır ebedi ve ezeli kardeşliğimizin nişanesidir. ‘Rabbiniz birdir, babanız birdir, dininiz ve peygamberiniz de birdir. Allah indinde en şerefliniz, takvaca en ileri olanınızdır. Arap’ın Arap olmayana bir üstünlüğü yoktur. Siyah derili olanın beyaz derili üstünde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük yalnızca takva iledir.’ Bu salonda işte bu hakikatlere hep beraber bir defa daha şahit oluyoruz. Gönüllerimizi buluşturan, bizi birbirimize kardeş kılan kalplerin esas sahibine sonsuz hamdü senalar ediyorum. Mevla, şu muhabbetimizi, şu dayanışmamızı, aramızdaki şu kuvvetli uhuvveti daim eylesin diyorum.”

“SALGIN SEBEBİYLE SANCILI GÜNLER MEYDANA GELDI”

İnsanlığın son iki senedir koronavirüs salgını nedeniyle sancılı günler geçirdiğini hatırlatan Erdoğan, eğitimden sağlığa, ticaretten istihdama kadar her alanda ciddi sıkıntılar, zorluklar meydana geldiğini ifade etti.

Salgında yaşamını yitirenlerin sayısının 4,6 milyonu bulduğuna dikkati çeken Erdoğan, vefat edenlere Allah’tan rahmet diledi.

Allah’ın Kuran-ı Kerim’de “Her zorluğun ardında muhakkak bir kolaylığın olduğunu müjdelediğini” hatırlatan Erdoğan, her gecenin ardında aydınlığın, her şerrin gerisinde bir hayır bulunduğuna iman eden insanlar olarak, Allah’ın inayetiyle bu musibetin de üstesinden gelineceğine yürekten inandıklarını vurguladı.

Tedavi olanakları geliştikçe, aşıya erişim arttıkça bu hastalığın zamanla etkisini yitireceğine işaret eden Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Fakat esas mesele salgının daha da derinleştirdi öbür problemlerle mücadele etmektir. Kovid-19 salgını, küresel sistemdeki çarpıklıkları, adaletsizlikleri, eşitsizlikleri açık ve net bir biçimde ortaya koymuştur. Bu süreçte maskeden solunum cihazına ve ilaca kadar, imalata dayalı her konuda dünyada ciddi sıkıntılar meydana geldi. Pek çok yerde ve pek çok kez insanlık ismine kaygı verici görüntülere şahit olduk. Hastaların ilgisizlikten öldüğü, yaşlı bakım evlerinden hepimizin içini yakan görüntülerin yansıdığı vahim durumlarla karşılaştık. Afrika’dan Asya’ya halen ilk doz aşıya dahi ulaşamayan 100 milyonlarca insan var. Türkiye olarak Peygamber Efendimizin aleyhisselatu vesselam ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara yararlı olanıdır’ tavsiyesinden hareketle elimizdeki bütün olanakları insanlık için seferber ettik. Şuana kadar elimizdeki olanakları 159 ülke ve 12 uluslararası kuruluşla, hatta yurtdışından temin ettiğimiz aşıların bir kısmını ihtiyaç sahipleri ile paylaştık. Onay süreçleri tamamlanmak üzere olan kendi aşımız TURKOVAC’ı da bütün insanlığın, dostlarımızın, kardeşlerimizin istifadesine sunacağız hiç endişeniz olmasın.”

“ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK”

Almanya’da yaşayan Türk kökenli Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin geliştirdikleri aşı sayesinde Kovid-19’la mücadeleye verdikleri desteğin, bu süreçte Türk Milletini gururlandıran bir başka gelişme olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Bu kıymetli bilim insanlarımızın başarısı, yurt dışındaki vatandaşlarımızın yaşadıkları topluma olan katkıları bakımından çok güzel bir örnektir.” şeklinde konuştu.

Amerikan İslam toplumunun da vakıf ve dernekler eliyle düzenledikleri yardım kampanyalarıyla salgın döneminde ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmalarından memnuniyet duyduklarını dile getiren Erdoğan, gerek Türk vatandaşları gerekse Müslümanların birbirinden değerli çalışmalara imza attığını, Müslüman olmanın güzelliğini hayatlarıyla, duruşlarıyla, alicenaplıklarıyla Amerikan toplumuna gösterdiklerini belirtti.

Erdoğan, bu kapsamda bütün vatandaşları tebrik ederek, “Sizlerden yardım, ihsan ve dava faaliyetlerinizi artırarak sürdürmenizi bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

‘FETÖ’NÜN GERÇEK YÜZÜNÜ ABD’Lİ DOSTLARINIZA BIKMADAN ANLATIN’

Salgına karşın ikili ticaret hacmimiz geçen sene 20 milyar doları aştı. Bu senede inşallah 25 milyar dolar seviyesine ulaşacak. Biden’la Brüksel’deki görüşmemizde işbirliğimizi geliştirmek için yapıcı çalışmalarımızı teyit ettik. Türkiye karşı lobilerin yürüttüğü karalama kampanyalarını sizler iyi biliyorsunuz. Sizlerin çalışmaları büyük önem taşıyor. PKK/YPG, FETÖ’nün gerçek yüzünü ABD’li dostlarınıza bıkmadan usanmadan anlatmaya devam etmenizi istiyorum. Takiye ve önlem kılıfı altında, karanlık yüzlerini gizlemeye çalışsalar da FETÖ’nün eli kanlı bir terör örgütü olduğu artık gün gibi ortadadır. Bizim görevimiz bu çetenin üyelerinin hukuk ve adalet önünde hesap vermelerini sağlamaktır. Hep söylüyorum, birbirimize sahip çıkacağız. Ailemize, evlatlarımıza, gençlerimize, inancımıza dinimize kültürümüze sahip çıkacağız. Hem bağrından neşet ettiğimiz millete, hem de içinde yaşadığımız topluma sahip çıkacağız.

Siz buradaki yaşam mücadelenizde nasıl bizden cesarete alıyorsanız, biz de sizlerin birlikteliğinden kararlılığından güç alıyoruz. Mescitler, camiler belli bir kavmin değil, Allah’ın evidir. Yarın da Türkevi binamızın açılışını yapacağız

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.