Erdoğan 50+1 Sorularını Yanıtladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmanın ardından, dışarıda kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılının açıldığı TBMM’de yaptığı konuşmadan sonra, kendisini dışarıda bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin hükumet sistemi hakkındaki sorusuna cevap veren Recep Tayyip Erdoğan, 50+1 tartışmaları hakkında, “Onu konuşma yeri burası (TBMM). Anayasa değişikliği gerektiriyor. Biz sadece iktidar olarak kendimiz ön hazırlık yaparız ve buraya getirebiliriz” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİ YORAR”

Erdoğan şu şekilde konuştu: “Kampta onu bizim konuşmamız önemli değil. Onu konuşma yeri burası. Anayasa değişikliği gerektiriyor. Biz sadece iktidar olarak kendimiz ön hazırlık yaparız ve buraya getirebiliriz. Bunun için de tabi iktidarı ile muhalefeti ile el ele vererek ondan sonra böyle bir şeyi gerçekleştirebilirsek olabilir. Bir yıl önce millete götürdüğümüz ve milletin onay verdiği yeni yönetim sistemini tekrar gündeme getirmek asıl milleti o yorar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı