Erdoğan 2023’te İstanbul’u geri istiyor!

Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın Sapanca’da gerçekleştirilen toplantısında telefonla partililere konuşarak, “İstanbul’un 2023 sonrasında 2024 olmak üzere tekrardan sahibini bulması gerekir. Bu da AK Parti’dir. 2023 ile beraber tekrardan bir doğuşu, tekrardan bir dirilişi başta İstanbul’umuz olmak üzere kazanmamız ve kazandırmamız gerekir” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan 2023’te İstanbul’u geri istiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki bir otelde gerçekleştirildi. Programa AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları ve parti yöneticileri katıldı. Programda partililere hitap eden Binali Yıldırım’ın, konuşmasının sonrasında salonda “Reisi ara” sesleri yükseldi. Partililerin talebini kırmayan Yıldırım, cep telefonu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı.

‘2023 YÜRÜYÜŞÜ AYNI HEYECANIN BİR GÖSTERGESİ OLMALIDIR’

Telefon bağlantısı ile partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları belirtti:

“2023’e giden yolda özellikle bu tür toplantıların çok verimli ve yararlı olacağına inanıyorum. İşte dün Siirt’teydik. Siirt’te yapmış olduğumuz toplantılar da çok yerinde, çok yararlı oldu. Teşkilatımızın duymuş olduğu heyecanı Siirt’te de görmüş olmanın mutluluğunu yaşadık. Bir şeyi sizlerden özellikle rica ediyorum. O da şudur; artık 2023’e giden yolda ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olarak yoğun bir çalışmanın içerisinde olmamız gerekir. Ana kademe alanında çok yoğun çalışmalı, kadın kolları çalmadık kapı bırakmamalı, gençlik kollarımız ise gene bir TeknoFest kuşağı olarak onlar da yoğun bir çalışma içinde olmalı. 2023 mücadelemiz sanki partinin kuruluşundaki o heyecan, o coşku ne ise şu anda da 2023 yürüyüşü aynı heyecanın bir göstergesi olmalıdır. Onun için çok yoğun çalışmanın içerisinde olmamız ve şu 19 senede neler yaptıysak bu yaptıklarımızı bütün millete mal etmemiz lazım. Eğer bunu millete mal edemiyorsak bilelim ki vebal altında oluruz. Çünkü hala neler yaptığımızı bilmeyenler var, teşkilatta dahi. Bunları milletimize anlatmamız gerekir. Her vatandaş, ‘AK Parti şunları eğitimde yaptı, ulaşımda yaptı. Tüm bunlarla birlikte tarımda yaptı, dış politikada yaptı. Bunlarla beraber artık milletimiz sağına baktığında, soluna baktığında bunlar zaten bizim eserimiz’ demeli. Bunu göstermemiz gerekir”

‘İSTANBUL BU İŞTE LOKOMOTİF’

İstanbul’un lokomotif konumunda olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul bu işin sanki lokomotifi vaziyetinde olmalıdır. Çünkü lokomotif nereye gidiyorsa vagonlar da oraya gider. İstanbul sanki bu işte bir lokomotiftir. Türkiye’nin şu anda 15 milyon nüfusuyla, İstanbul’un 2023 sonrasında 2024 olmak üzere tekrardan sahibini bulması gerekir. Bu da AK Parti’dir. İşte şu anda, seçimlerden bu yana, İstanbul’da çivi çakılmıyor, ağaç dikilmiyor. İstanbul artık garip. 2023 ile beraber tekrardan bir doğuşu, tekrardan bir dirilişi başta İstanbul’umuz olmak üzere kazanmamız ve kazandırmamız gerekir. Onun için yükümüz ağır. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Rabbim gayretinizi artırsın” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.