adplus-dvertising

Erden Timur: ‘Her maçta hakemleri de yenmek zorunda kalmak artık sıradanlaştı bizim için’

Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, Gaziantep FK maçında meydana gelen olaylarla alakalı olarak her maçta hakemleri de yenme mecburiyetinde olmaları konusunun kendileri açısından sıradanlaştığını söylerken, transfer gündeminde olan Mauro Icardi ile alakalı her hangi bir sıkıntı olmadığını belirtti.
Takip et
Erden Timur: ‘Her maçta hakemleri de yenmek zorunda kalmak artık sıradanlaştı bizim için’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray, Gaziantep FK’yı 2-1 mağlup etti. Müsabakanın sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, sahada süper bir mücadele olduğunu ifade ederek, “Gaziantep bundan önceki maçlarda sergilediği futbolla bu sezon da ligin mühim takımlarından biri. Gayet güzel oyun ortaya koyuyorlar, onları tebrik ediyorum. 10 kişiyle, ilk yarıda da 10 kişi kalmadan önce iyi bir mücadele vardı.

Her geçen gün daha iyi olacak. 10 kişi kaldıktan sonra muazzam mücadele ortaya kondu. Oyuncularımızı teker teker tebrik ediyorum. Zorlu bir mücadeleyle bunu kazandık. Biz sezona başlarken en iyi oyuncular 5 büyük lige gitmek istiyor dedik. Artık 6 büyük lig olacak, bu uzun bir maraton belki 5, belki 10 yıl sonra. Her şeye inanarak başlıyoruz. Ama inana inana neler yapıldığını Türk toplumu çok iyi bilir. Romantik bir söylem olarak nitelendirmeyin. Galatasaray o kadar zorluğa karşın UEFA ve Süper Kupa almış örnek takım. Başka takımların da, Galatasaray’ın da UEFA Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olabilmesi için 6 büyük lig olması gerekir. Bunun içinde hakem hatalarında biz konuşmayalım, lüzumlu araştırmaları yaptırıp bağımsız kurumlara görüşmeleri inceletip TFF’ye aktaralım dedik. Ancak gelin görün ki her maçta hakemleri de yenmek mecburiyetinde kalmak artık sıradanlaştı bizim için. Bu maçta da herhangi bir takım hiç fark etmez, hangi takım olursa olsun kimsenin ikinci sarı kart demeyeceği, ortalama 5, 6 gün önce TFF toplantısında denen şey de ikinci sarı kartın tam olması lazımken, hakeminde yakın olmasına karşın bu kararı verdi. Daha sayamayacağım bir çok şey var.

Üst üste gelmesi ve bundan birkaç gün önce yine rakip takımlardan bir tanesinin çok net bir olmasına karşın görülmeyen penaltıları, onun onda biri etmeyen yerde kırmızı kart gösterilmesi. Her zaman doğru davranmanın karşılığının bu olmaması gerekir. Ses çıkarmak herkes için kolay ya da TFF’ye baskın ziyarette bulunmak kolay. Bunları yapanların gerçekten Türk futboluna kötülük edenlerin, sorumluluklarını yerine getirmeyenlerin neticelerine katlanması gerekiyor. Bunu yalnızca biz değil, bütün futbol ailesi takipçisi olması gerekiyor. Yalnızca bize değil başkasına yapılırken de. TFF yetkilileriyle gereken görüşmeleri yapıyoruz, bugün de yaptık.

Biz dışarıda her zaman Galatasaray üslubuna yakışan bir biçimde olacağız ama bugün 10 kişi kaldığımız dakikadan sonra farklıda kazanabilir yahut kaybedebilirdik mühim değil. Kasıt varsa niyet sorgulansın. Bunların sorgulanmasını bekliyoruz. Bu kasıtlar yalnızca bize değil, yeni seçilmiş federasyona da yapılmak isteniyor. Yürütülen bu doğru sistemimiz doğru. Türk futbolunun gelişmesi için bütün paydaşlara destek vermek gerekiyor. Bundan sonrada, paylaştığımız şeyler olduğu müddetçe gereken şeyleri söyleyeceğiz. Yalnızca söylemekle kalmayıp, kimsenin bize ne de başka takımlara zarar vermesini kabul etmiyoruz. Devre arasında da bütün konuları ilettik. Sonra randevu alıp bu maçla alakalı vaziyetleri ileteceğiz. Galatasaray her maçtan sonra hakemleri yenmek mecburiyetinde değildir. Hakemin gözün önünde neler neler oldu, kast edenleri sorgulayacağız” şeklinde konuştu.

“Sabrettik, sabrımızın neticesinde farklı şeyler gördüğümüz için konuşacağız”

Her zaman bağırıp çağırıp, kızıp isyan edip net bir netice alınamayacağını belirten Timur, “Kızıp isyan edip bir şey yaptığınızda taraftar tarafından sahipleniyorsunuz ama sonuçta ne kadar etkili tartışılır. Bunun kısmi bir etkisi olur. Bizim her masada olmaktan kastımız bir en ufak saniyeler dahil, topu kalecinin elinde tutması dahil, her zerreyi tespit ediyoruz. Biz değil bağımsız kurumlara. Bunu anlatıyoruz muhataplara. Şuan anlatmakla gideceğiz. Bu bu şekilde devam etmezse bunları yayınlayarak kamuoyunun her şeyi bilme hakkı var. Amacımız bu düzenin sürmemesi için destek olmak. Birinci günden her şey gömülmez. Buraya kadar sabrettik, sabrımızın neticesinde farklı şeyler gördüğümüz için konuşacağız. Her masada olma deyiminin hakkını verdik. Futbol ailesinin tamamının bütün paydaşlarına sahip çıkması gerekiyor. Avrupa da takımlarımızı görüyoruz. Senelerdir Türk futbolunun nereye geldiğini görüyoruz. Galatasaray bu ülkeye bir çok branşı getirmiş kıymetli bir camia. Bir çok camia var kıymetli olan ama Galatasaray’ın sorumluluğu Türk olmayan takımları yenmek. Futbolu o aşamaya taşımak için yalnızca kendi taraftarımıza hoş görünmek için davranmayacağız” dedi.

“Lüzumlu pozisyon transferleri Çarşamba ve Perşembe günü ülkemize gelmiş olacak”

Transferlerle alakalı sorulara yanıt veren Erden Timur, “Transferlerle alakalı bir şey diyemeyeceğim, birkaç gün içerisinde tamamı gelmiş olacak. Kampta sizlerle konuştuğumda o günden bugüne her hangi bir açıklama yapmadım. Ağustos’un son haftası ve Eylül’de transferin son haftasında iş bitecek. Herkesin beklentisini anlıyorum. Rakiplerimizden 3 ay daha geç transfere başladık. Hem zaman yok, hem de finansal olarak bir gerçeklik var. Siz yöneticiler olarak, başkan olarak ne kadar para koyarsanız koyun finansal fair play var. Yöneticilerin koyduğu, başkanın koyduğu paralar gelir olarak kabul edilmiyor. Yalnızca geçen yıldan bu yana UEFA gelirimiz, Galatasaray token geliri ve kurda meydana gelen yoğun düşüşten dolayı Türk Lirası’nın değer kaybından dolayı, hem yayın geliri, sponsorluk gelirlerindeki kur farkına baktığınızda 52 milyon Euro gelir azlığı var. O yüzden çok iyi futbolcuları almak zorundayız. Biz 5 büyük ligden teklif alan ve gerçekten yanılmayacağımız özellikte oyuncular almamız gerekir. Geçen yıl zor bir sezon geçirdik. Takımın çok büyük kısmını revize etmek gerekiyor. Bunu da finansal fair play vaziyetine bakarak yapmamız gerekiyor. Bizim transfer dönemimizin beklediği haftayı bekledik. Yarından itibaren lüzumlu pozisyonları transferleri Çarşamba ve Perşembe günü ülkemize gelmiş olacak” diyerek konuştu.

“Icardi konusunda problem görünmüyor”

Galatasaray’ın transfer gündeminde olan Icardi ile alakalı soruyu yanıtlayan Timur, “Icardi’nin transfer edilince nasıl mühim bir menfaat olduğunu, maddi olarak ne biçimde başarıldığını göreceğiz. Şuan için bir problem görünmüyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.