adplus-dvertising

Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?

Her hafta olduğu gibi bu hafta da Cumartesi akşamı Şarkılar Bizi Söyler programı ekrana gelecek. Müzik şöleninin yaşanacağı programa birbirinden ünlü isimler konuk oluyor. Bu haftaki isimler arasında Ercan Saatçi de bulunuyor. Seyirciler Ercan Saatçi'nin eski eşini de merak etti. Peki Gülümsün Özkök kim, evli mi, kaç çocuğu var?
Takip et
Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

20 yıl Hürriyet gazetesinde yayın yönetmenliği yapan Ertuğrul Özkök’ün tek çocuğudur.

Usta yazar gazeteci Ertuğrul Özkök ve Tansu Özkök çiftinin kızı olarak dünyaya gelen Gülümsün Özkök 1972 İstanbul doğumludur. Eski eşi sanatçı Ercan Saatçi ile 1997 yılında boşanmış 2012 yılında gazeteci Fatih Çekirge ile nişanlanmıştır.

2016 yılında sinema ve dizi yayını yapan Doğan Grubu’nun Kanal 2 Televizyonu’na genel müdür olarak göreve başlayan Gülümsün Özkök dede tarafından Bulgaristan Kırcali Vilayeti nüfusundandır. İzmir’e daha sonra ailesi mübadele neticesinde göç etmiştir.

Gazeteci Ertuğrul Özkök’ün kızı Gülümsün Özkök, sinema ve dizi yayını yapan Doğan Grubu’nun Kanal 2 Televizyonu’na genel müdür oldu.

1997 yılında şarkıcı Ercan Saatçi ile evlenmiş, çift 2009 yılında şiddetli geçimsizlik yüzünden evliliklerini sonlandırmışlardır. Gülümsün Özkök’ün bu evlilikten iki çocuğu var.

Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?

ERCAN SAATÇİ’NİN GÜLÜMSÜN ÖZKÖK İLE AŞKI VE BOŞANMASI HAKKINDA VERDİĞİ RÖPORTAJ

İlk görüşte aşktı değil mi Gülümsün’le yaşadığınız

Ortak bir arkadaşımız vardı Sunar. Tansu’nun da çok iyi arkadaşı, o bizi tanıştırdı. Çöpçatanlık yaptı, telefonda tanıştık Gülümsün’le. “Yemeğe çıkartacaksın” dedi, çıktık. 1 Eylül 1995’ti buluştuğumuz ilk gün, aşık oldum. O da aşık oldu. Ve benim kadınlardan nefret ettiğim, bir daha birini sevemeyeceğimi düşündüğüm bir dönemdi. Yemeğe çıktığımız akşam Ertuğrul Bey eve gelmiş “Nerede Gülümsün?” demiş. “Ercan’la yemeğe çıktı” demişler. “Hah, aşık olsunlar birbirlerine de görün” demiş. Kızmış. İki sene flört ettik. Sonra evlendik.

– Siz aslında önce Tansu ve Ertuğrul Özkök’le arkadaşsınız, sonra Gülümsün’le tanışıyorsunuz…

“Sayenizde” şarkısının olduğu dönem. Beraber çok vakit geçirmeye başlamıştık. Sunar tanıştırdı beni onlarla. Gezmeler, dışarıda eğlenceler. Ertuğrul Bey’i, Sedat Ergin’i alıp Yıldız Tilbe’ye götürüyordum, “Çok matrak yaa” diyorlardı. Farklı geliyordu, bayılıyorlardı. Çok eğleniyorduk. Bir kızları olduğunu ve Ertuğrul Bey’in bu kadar kudretli bir adam olduğunu bilmiyordum. Ben onu acayip iyi şaraptan anlayan, müzik bilen bir adam olarak tanıyordum. Çok iyi arkadaş olmuştuk ama evlenince “Baba” dedim hemen.

25. Ben Bayburtlu’yum. Arkadaşımın kızıyla flört etmek, evlenmek bana çok ağır geliyor, çünkü ihanet gibi geliyordu. Bu duyguyla baş etmem zor oldu. Acısını yaşadım. Ertuğrul Bey’e karşı kendimi kötü hissediyordum.

Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?

Gülümsün’ün dedesi ideolojik açıdan evlenmemize karşı çıkıyordu

-Peki, evlenince o arkadaşlık devam etti mi yoksa araya bir mesafe mi girdi?

Bir sene konuşmadık. Küslükten değil ama ilişkimiz koptu. Soğuktu. Gezmeler, sohbetler, içmeler tak diye kesildi. Bir anda kayınpeder oldu. Bir yıl sonra düzeldi. Beni sever Ertuğrul Bey. Kendisine çok benzetir. Ben de onu severim. İstemeye gittiğimizde “Benim bir kızım, bir de kedim var” dedi. “Kızımı istiyorsunuz” dedi. Aslında evlenmemizi istemiyordu Ertuğrul Bey. “Evlenmeyin” diyordu. Tansu’nun babası Hüdai Oral yüzünden evlendik. Çünkü CHP’li çok sert dede beni istemiyordu. Karşı çıkıyordu. İdeolojik açıdan karşı çıkıyordu.

“Bizim damat bu olamaz” diyordu. “Erbakan’a da şarkı yapacakmış” diyor. Çünkü ANAP’a iki kez, DYP’ye bir kez seçim şarkısı yapmıştım, “Refah Partisi bile istese şarkı yapar mısınız” demişlerdi ben de “Yaparım, ben profesyonelim” demiştim. Bunu yazmışlardı. Onu okumuş ve beni silmiş dede. Tanışmaya gittiğimizde çok korkmuştum ben. Gülümsün onları razı edene kadar çok uğraştı. Ama tanışınca beni çok sevdi “Uzatmasınlar hemen evlensinler, evleneceklerse” demiş. Öyle evlendik. “Benim yüzümden çok dayak yiyeceksin” demişti Ertuğrul Bey bana, öyle de oldu… Gecelerce uyuyamadım, psikoloğa gittim, çok üstüme geldiler. Şimdi boşandım, artık damat değilim, bakalım ne diyecekler. 1997’den önce Ercan yoktu muamelesi yaptılar bana.

Bundan sonra tek dileğim Gülümsün’le çok iyi arkadaş olmak. Çünkü Gülümsün ayrılmak istedi, ben bu olmasın diye uğraştım, direndim ama başarılı olamadım. Çok üzüldüm. Ama şimdi iyiyim. Böyle olmasının benim için de daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama Gülümsün boşanma davası açmasaydı ben hayatım boyunca boşanmazdım. Kötü de ayrılmadık. O evi hâlâ kendi evim olarak görüyorum. Hakim “Boşandınız, artık bekarsınız” dediğinde içim bir tuhaf oldu. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandık, bu çok tuhafıma gitti çünkü çok ters olmama rağmen hiç kavga etmem. Gülümsün’ün de şikayeti buydu hatta. Çıkınca,“Hadi görüşürüz Gülümsüncüm” dedim. Hayat devam etti. Bu boşanma Ertuğrul Bey’i de rahatlattı bence. Şimdi aramız çok daha iyi. Üzerinden damat yükü kalktı. O da yıpranıyordu. Ertuğrul Bey de Tansu da bana “Bu boşanma bizim ilişkilerimizi değiştirmez, bu Gülümsün’ün tercihi, bizim ilişkimiz ömür boyu devam eder” dediler. Tansu’yu kaybetsem çok üzülürdüm. Benim ailem için boşanmak dünyanın sonu. Benim annem babam mahvoldu. Bittiler.

ERCAN SAATÇİ İLE AYRILDILAR AMA DOSTLAR

Usta gazeteci Ertuğrul Özkök’ün kızı Gülümsün Özkök, 1997’de müzisyen Ercan Saatçi ile evlendi. Çiftin 12 yıllık evliliği 2009’da tek celsede bitti. Saatçi, hem eski eşi hem de eski kayınpederi Özkök ile boşandıktan sonra dost kaldı.

Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?

GÜLÜMSÜN ÖZKÖK VE FATİH ÇEKİRGE AŞKI

Fatih Çekirge, mesai arkadaşı Ertuğrul Özkök’ün damadı oluyor. Çekirge, 3 yıl önce Ercan Saatçi’den boşanan Gülümsün Özkök ile 3. kez evlilik şansı deneyecek
Medya dünyası, bir yuvanın daha mimarı oluyor. Bu sektörde tanışıp evlilik kararı alan yeni isimler; Ertuğrul Özkök’ün kızı Gülümsün Özkök ile ünlü gazeteci Fatih Çekirge oldu. 1997’de evlendiği Ercan Saatçi’den 2009’da tek celsede boşanan Gülümsün Özkök, uzun süre kalbini aşka kapadı. Daha önce başından 2 evlilik geçen Fatih Çekirge ise Özkök’ün gönlünü çalan isim olmayı başardı.

Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?

SESSİZ SEDASIZ AŞK
Babası Ertuğrul Özkök sayesinde uzun süredir Çekirge’yi tanıyan Gülümsün Özkök ile ünlü gazetecinin; bir süredir sessiz sedasız aşklarını yaşadığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde de evlilik kararı alan Gülümsün Özkök ile Fatih Çekirge, bu planlarını da aileleri ve dostlarıyla paylaştı. Özkök’ün Ercan Saatçi’den 2; 54 yaşındaki Fatih Çekirge’nin de başından geçen 2 evliliğinden 2 çocuğu bulunuyor.

Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?

EVLiLiĞE SICAK BAKMIYORDU
Başından iki kez evlilik geçen Fatih Çekirge’nin her 2 evliliği de 10 yıl sürdü. Boşanmaların ardından evlilik kurumuna sıcak bakmayan Çekirge, bir röportajda şöyle konuştu:

“Evlilik bende kapanan bir şey nedense. İki kişinin bir evde birbirine alışmaya ve aşkın alışkanlığa dönüşmesi… Süprizini, heyecanını kaybettiriyor bence bu durum.”

 GÜLÜMSÜN  ÖZKÖK’ÜN BABASI KİMDİR? ERTUĞRUL ÖZKÖK KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Ertuğrul Özkök 8 Nisan 1947 yılında İzmir’de dünyaya geldi.

Ertuğrul Özkök, eşi Tansu Özkök ile 1970 yılında evlenmiştir.

Ercan Saatçi’nin Eski Eşi Gülümsün Özkök Kimdir? Gülümsün Özkök Kimin Kızı?

Ana akım medyanın en çok okunan gezetelerinden birinde 20 sene boyunca çalışmıştır. Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılmasının ardından göreve Ahmet Hakan gelmiştir.

Ertuğrul Özkök’ün babası Şükrü Özkök, Bulgaristan’ın Kırcaali ilinde doğmuştur.

Ertuğrul Özkök, Gazi İlkmektebi, İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu’nda okuyan Özkök, bir yıl TRT’de muhabir olarak çalıştı. Ardından Fransa’da İletişim Bilimleri’nde doktora yaptı.

Hacettepe Üniversitesi’nde 1986 yılına kadar Öğretim Üyesi görevini üstlendikten sonra, gazetede çalışmaya başladı. Genel Yayın Yönetmeni olarak 20 yıl görev yaptığı gazeteden ayrıldı. Genel Yayın Yönetmenliği görevini 29 Aralık 2009’da bırakmıştır.

Ertuğrıl Özkök, ayrıca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir.

Öğrencilik yıllarında sosyalist görüşlere sahip olduğunu belirten ünlü gazeteci Ertuğrul Özkök, Turgut Özal’dan etkilenmesiyle birlikte liberalizme yöneldiğini ifade etmiştir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.