Enver Cenk Şahin Yuvaya Döndü! Başakşehir’de İdman Yapacak!

Almanya 2. Lig takımlarından St. Pauli forması giyen Enver Cenk Şahin kadro dışı bırakıldı. Enver Cenk Şahin Başakşehir ile idman yapacak.

Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiği gerekçesiyle kulübü tarafından kadro dışı bırakılan Enver Cenk Şahin, Başakşehir’in yaptığı çağrı sonrasında Türkiye’ye döndü. Başakşehir ile idmanlara çıkacak olan genç futbolcu ve Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu. Kulübün sosyal medya hesabından Gümüşdağ ve futbolcunun açıklamaları yayımlandı. Başkan Gümüşdağ, Enver Cenk’in ocak ayına kadar Medipol Başakşehir ile antrenmanlarını yapacağını belirtti.


İŞTE ENVER CENK ŞAHİN AÇIKLAMALARI

Başakşehir FK Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı açıklamada, “Baktığınız zaman biz Türk milleti olarak, haklı davalarımızda bir ve beraber oluruz. Bu duygusal paylaşımı yapmasından dolayı da gurur duydum. Bundan rahatsız olacak bir durum yok. Rahatsız olanların kendi sorunu. Enver Cenk Şahin, bizde profesyonel olan, 7 yıl bizde futbol oynamış, çok yetenekli bir kardeşimizdir. Buradan da Almanya’ya, St. Pauli’ye transfer oldu. Bu olayı yaşamasından dolayı çok büyük bir üzüntü duydum. Dün kendisiyle telefonla konuştum, bugün takımı ziyaret etti. Enver Cenk, fiziksel olarak, kondisyonunu kaybetmemesi için ‘Burada antrenman yapabilir miyim?’ diye ricada bulundu. Burası onun evi, yuvası. Dolayısıyla kapımız açık. Yaptığı paylaşımdan dolayı da onunla gurur duyuyorum. Enver Cenk Şahin, yalnızca buranın futbolcusu olduğu için değil, bir Türk futbolcu olduğu için, kim olsaydı aynı sahip çıkma duygusunu yaşardım. Hiç bundan endişe duymam. Çünkü biz böyle zor günlerde Türk milleti olarak kenetleniriz ve bunların üstesinden de geliriz Allah’ın izniyle. Ona takım çok, başta Başakşehir var, hiç problem yok. Ocak ayında da gelmek isterse bu kapı her zaman ona sonuna kadar açıktır.” dedi.

ÇOK DUYGULANDIM

Başakşehir FK Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Çok duygulandım. Biz bu tip duyguları yaşarken tüylerimiz diken diken olur. Bundan daha doğal bir durum olamaz. Ülkemizin geleceğini korumak için başta bütün Mehmetçiğimiz olmak üzere, komutanlarımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki bu haklı davamızda, bu duyguları yaşamak ve Mehmetçiğe selam göndermek kadar doğal bir durum yok. Dolayısıyla çok duygulandım. Dünya şampiyonu olan Fransa’yı daha önceki maçta yenmek ve deplasmanda berabere kalmak bizim için çok büyük bir mutluluk. Hala grup liderliğimiz sürüyor, inşallah Avrupa Şampiyonası’na da grup lideri olarak gideceğiz. Duygularımızın çok yoğun olduğu bir dönem yaşıyoruz. Kardeşlerimizin bu selamından dolayı sadece onur ve gurur duyarız. Kimin ne duyduğu bizi ilgilendirmez.” ifadelerini kullandı.

TÜYLERİMİ DİKEN DİKEN ETTİ

St pauli’nin sözleşmesini iptal etmesinin ardından Türkiye’ye dönen Enver Cenk Şahin, “Zor bir süreç olduğu için başkanımızın da dediği gibi zor zamanlarda ülke olarak çok güzel kenetleniriz. Bu beni çok mutlu etti, onurlandırdı. Destek görmek, insanların duygu ve düşüncelerini paylaşması tabii ki Türk evladı olarak tüylerimi diken diken etti. Çok mutluyum, herkese teşekkür ederim.” dedi.

AYRI BİR GURUR

Enver Cenk Şahin asker selamı ile ilgili, “O ayrı bir gurur, bu duyguyu yaşayan herkes bunu hissetmiştir. Özellikle gol sonrasında yapılan şeyler gurur verici. Suriye’de operasyonda bulunan Mehmetçiklerimize armağan olsun.” yorumunu yaptı.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı