Enver Cenk Şahin Kadro Dışı Bırakıldı Büyük Destek Gördü

Almanya'da 2. Lig'de mücadele eden St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı'nı destekleyen Enver Cenk Şahin'i kadro dışı bıraktı.

Almanya 2. Lig ekiplerinden St. Pauli forması giyen Türk futbolcu Enver Cenk Şahin, Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediği için kadro dışı bırakıldı. Enver Cenk Şahin, tüm Türkiye’den büyük destek gördü ve sosyal medyadan tebrik mesajları yağdı. St. Pauli tarafından yapılan açıklamada, kulübün değerlerine ayrkırı hareket etmesi gerekçe gösterildi. Enver Cenk Şahin’in kadro dışı bırakıldığını belirten St Pauli kulübü, Türk futbolcunun maçlara ve antrenmanlara çıkamayacağını belirtti. Ayrıca, St Pauli kulübü başka takımda antrenman yapma ve takım aramasına izin verildiğini belirtti.


PAYLAŞIMI SİLMESİ İSTENDİ SİLMEDİ

25 yaşındaki genç futbolcu Enver Cenk Şahin, instagram üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kahraman Mehmetçiğimizin ve ordumuzun yanındayız. Dualarımız sizinle” mesajı atmıştı. Kulübü Enver Cenk Şahin’e mesajı silmesi konusunda uyarıda bulundu. Duruşundan taviz vermeyen Enver Cenk Şahin, Türkiye’nin de tam desteğini aldı.

KASAPOĞLU TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Saint Pauli kulübünce kadro dışı bırakılan Enver Cenk Şahin için “St. Pauli forması giyen Enver Cenk Şahin’in #BarışPınarıHarekatı’na destek veren paylaşımı sonrası karşı karşıya kaldığı tutumu kınıyorum. Futbolcumuzu arayarak milli duruşundan dolayı tebrik ettim ve Türkiye Cumhuriyeti olarak arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade ettim” açıklamasını yaptı.

KULÜPLERDEN TAM DESTEK

Süper Lig ekiplerinden Başakşehir ve Aytemiz Alanyaspor’un dışında TFF 1. Lig’de mücadele eden Ümraniyespor’dan da Enver Cenk Şahin için destek mesajları paylaşıldı. Başakşehir, Twitter’dan yapılan paylaşımda eski futbolcusu için Türk Bayrağı ile ComeBackHome (Evine geri dön) #EnverCenkŞahin” paylaşımı yapıldı. Aytemiz Alanyaspor, “Enver Cenk Şahin’in yanındayız” ifadelerini kullanırken, Ümraniyespor Başkan Tarık Aksar, “St.Pauli takımını kınıyoruz. Ümraniye halkı Enver Cenk Şahin‘in arkasındadır. Kendisini semtimizin kulübünde görmekten mutluluk ve onur duyarız” dedi.

DENİZ NAKİ’YE DESTEĞİ REDDETMİŞTİ

Türkiye’de Amedspor forması giyen Deniz Naki için eski kulübü St Pauli, Werder Bremen maçına çıkarken tüm futbolcuların ismine Naki ismini eklemişti. Enver Cenk Şahin bu uygulamayı reddetmiş ve maça kendi adı soyadıyla çıkmıştı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı