adplus-dvertising

Enver Aysever “Allah benim cezamı versin” diyerek Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılmasına tepki gösterdi

AK Parti’ye katılan bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi bir anda gündem oldu. Geçtiğimiz yıl CHP’den, bu yıl ise Memleket Partisi’nden ayrılan Çelebi’nin, AK Parti’ye geçmesine canlı yayında tepki gösteren gazeteci Enver Aysever’in yaptığı hareket sosyal medyada olay yarattı. İşte Enver Aysever'in Mehmet Ali Çelebi için yazdığı 'Genel Kurmay Başkanı olsun' yazısı....
Takip et
Enver Aysever “Allah benim cezamı versin” diyerek Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılmasına tepki gösterdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimiz yıl CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne katılan, önceki aylarda ise partisinden istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi bir anda siyaset gündemine oturdu.

Enver Aysever “Allah benim cezamı versin” diyerek Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılmasına tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini sunarak AK Parti’ye geçen Çelebi’ye tepkiler de gelirken gazeteci Enver Aysever’in televizyon ekranlarında yaptığı hareket olay yarattı.

Enver Aysever “Allah benim cezamı versin” diyerek Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılmasına tepki gösterdi

“ALLAH DA BENİM CEZAMI VERSİN”

Tele 1’deki programda, AK Parti’ye katılan Çelebi’ye tepki gösteren Aysever, daha önceleri yazdığı ‘Genel Kurmay Başkanı olsun’ yazısını “Allah da benim cezamı versin” diyerek yırttı.

Aysever’in canlı yayındaki bu hareketi sosyal medyada hızla yayılarak gündem oldu.

Enver Aysever ‘Mehmet Ali Çelebi Genelkurmay Başkanı olmalı’

Birgün gazetesi yazarı Enver Aysever, bugünkü köşesinde “Bu mahkemeler boyunca dimdik duran birisi vardı, hani şu sehven ömrü çürüyen teğmen Çelebi. Bence genelkurmay başkanı o olmalı” önerisinde bulundu.

Enver Aysever yazısında, askerlik mesleğini ele alarak, bugün yeniden görülmeye başlanan balyoz davasında yaşananları aktardı. Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün Balyoz davasında tanık olarak ifadeye gelmemesini eleştiren Aysever, silah arkadaşlığının kutsallığına gönderme yaptı.

Aysever, “Bir sabah kalktık, siyasi ve karmaşık davalarla toplumun esir alındığını gördük. Hikâye güzel, kurgu başarılıydı. Bu ülkede faili meçhul (bence belli) cinayetler hep vardı, doğal olarak derin devlette. Bu ülkede darbeler hep oldu, dolayısıyla darbecilerde! Derin devlet açığa çıkıyor, bağırsakları temizliyoruz ve darbecileri ilk kez yargılıyoruz, diye bir patırtı koptu. İtiraz etsen darbeci oluyorsun, çıtın çıksa derin devletin adamı ilan ediyorlar. Öyle günler…” dedi.

ÖZKÖK VE YALMAN KORKTU

Balyoz davasında sahte belgeler ve delillerle zihinlerin bulandırıldığını ifade eden Aysever, “Nihayetinde bunlar siyasi davalardı ve iklim değişirse, o günün savcısı, bugünün sanığı olacaktı ve öyle de oldu. Cemaat ve AKP dövüşe başlayınca, bir anda tüm darbeciler tertemiz oluverdi” dedi. O günlerden akılda kalan çok önemli bir olay olduğunu söyleyen Aysever, o olayı şöyle hatırlattı:

“O da bu darbe davalarında tanık olarak dinlenmek istenen iki komutanın ifadeye gelmeyişiydi. Biri Hilmi Özkök, diğeri Aytaç Yalman. Dört yıl önce bir cümle kursalar, içerdeki askerler salıverilecekti. Yapmadılar veya yapamadılar, korktular.”

‘BEN OLSAM İNTİHAR EDERDİM’

Silah arkadaşlığının en yüce değerlerden biri olduğunu belirten Aysever, “Silah arkadaşları yargılanırken, evde emeklilik hayatı sürüp, haberleri izledi bu iki eski komutan” ifadelerini kullandı.

Aysever şu soruları sordu: “Bu iki komutan mahkemede yargılanmayacak; susmak, görmezden gelmek, diye bir suç yok. Ya da silah arkadaşların suçsuz yargılanırken kafanı kuma gömmek, diye bir suç tarifi yok. Peki ya vicdanlar? Nasıl insanların yüzlerine bakacak bu iki eski komutan?”

Hilmi Özkök ve Aytaç Yalman’ın ifade vermemesine ilişkin “Ben olsam bu ayıpla yaşayamaz, intihar ederdim” diyerek eleştiren Aysever, “Bu süreçte Arınç haklı çıktı. Sizinle bir savaşa girilse ayvayı yemiştik. Ülkemin bir de güzel tarihi var ‘Yoldaş’larını satmayanlar tarafından yazılan. Darağacına bile onurla yürüyenlerin tarihi. Mutlaka okuyun, öğrenin” sözlerine yer verdi.

‘GENELKURMAY BAŞKANI OLSUN’

Aysever, “Son bir öneri” diyerek şunları kaleme aldı: “Bu mahkemeler boyunca dimdik duran birisi vardı, hani şu sehven ömrü çürüyen teğmen Çelebi. Bence genelkurmay başkanı o olmalı. Silah arkadaşlığı nedir, dava adamlığı nedir hepimize gösterdi!”‘Mehmet Ali Çelebi Genelkurmay Başkanı olmalı’

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.