Engin Altan Düzyatan’ın Yeni Dizisinde Partneri Belli Oldu

Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı karakter ile büyük beğeni toplayan Engin Altan Düzyatan, yeni sezonda 'Kurşun' adlı dizide boy gösterecek. FOX TV'de yayınlanacak dizide ünlü oyuncuya Burçin Terzioğlu eşlik edecek.

TRT ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’da ‘Ertuğrul’ karakterine hayat veren Engin Altan Düzyatan, yeni sezonda iddialı bir diziyle hayranlarının karşısına çıkacak.


PARTNERİ DE BELLİ OLDU

Üç sezon boy gösterdiği Diriliş Ertuğrul dizisinin final yapması ile boşa çıkan Engin Altan Düzyatan’ın yeni projesi belli oldu. FOX TV ekranlarında yayınlanacak dizide boy gösterecek yakışıklı oyuncuya uzun süredir ortalarda görünmeyen Burçin Terzioğlu eşlik edecek. ‘Kurşun’ isimli dizide Düzyatan’a eşlik edecek Terzioğlu, gazeteci rolündeki Leyla karakterine hayat verecek. Terzioğlu, en son Poyraz Karayel isimli dizide boy göstermişti.

HAYRANLARI SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR

Diriliş’teki sakallı imajıyla zihinlere kazınan Engin Altan Düzyatan’ın dizide nasıl bir karakteri canlandıracağı şimdiden merak konusu oldu.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN KİMDİR?

Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz, 1979 İzmir doğumlu, Türk oyuncu ve sunucudur. Büyük dedeleri Yugoslavya Türklerinden olan Engin Altan Düzyatan, 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girdi. 2001 yılında mezun olduktan sonra İstanbul’a oyunculuk için geldiği yıllarda Kenter ve DOT Tiyatrosu’nda görev almış, ayrıca Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda bir oyun yönetmiştir.

Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum Benim, Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Cennet, Romantik Komedi 1 ve Romantik Komedi 2, Bir Avuç Deniz, New York’ta 5 Minare, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda yer alan sanatçı Ayrıca 1 Milyon Canlı Para isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmıştır. 2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı