Engelli vatandaşı tekerlekli sandalyede döven saldırgan serbest bırakıldı!

Beykoz Engelliler Derneği’nin lokal olarak kullandığı büfeye gelerek engellileri sopayla döven iki saldırgandan Oğuzhan A. gözaltına alındı. Emniyet’te farklı suçlardan 24 kaydı olduğu tespit edilen Oğuzhan A., çıkarıldığı mahkemece ev hapsi kararıyla serbest bırakıldı.
Takip et
Engelli vatandaşı tekerlekli sandalyede döven saldırgan serbest bırakıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da Beykoz Engelliler Derneği’nin lokal olarak kullandığı büfeye 21 Haziran günü 2 kişi geldi. İçlerinden biri, bankta oturan dernek başkanı Hasan Polat’a tehditler yağdırdı ve küfür etti. Daha sonra da elindeki sopayla Polat’a vurmaya başladı. Defalarca Polat’a vuran saldırganı büfe çalışanı durdurmaya çalıştı. Fakat saldırgan Polat’a vurmaya devam edip tekmeleyerek banktan aşağı attı.

YARDIMA GELENİ DE TOKATLADI

Olayı gören akülü otomobildeki bir engelli Polat’a yardım etmek istedi. Fakat saldırgan bu defa ona yöneldi. Bu kişiye de defalarca tokat attı. İkinci bir saldırgan da Polat’a bağırarak elindeki piknik tüpü ile vurmaya çalıştı. İhbar üstüne olay yerine gelen polis, engellileri saldırganın elinden kurtardı. Sopalı saldırgan büfenin önüne gelen bir arabaya binerek olay yerinden uzaklaştı. Dernek başkanı Hasan Polat ve yanındaki 2 engelli vatandaş, adliyeye giderek şikâyetçi oldu.

SALDIRGAN SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI

Yapılan suç duyurusunun sonrasında polis ekipleri araştırma başlattı. Güvenlik kamera görüntülerinden belirlenen sopalı saldırgan Oğuzhan A. gözaltına alındı. Oğuzhan A.’nın farklı suçlardan 24 suç kaydı olduğu belirlendi. Emniyet’teki sorgusunda olayın nedeni hakkında herhangi bir şey söylemediği söylenen Oğuzhan A. adliyeye sevk edildi. Oğuzhan A., çıkarıldığı mahkemede ev hapsi verilerek adli kontrolle serbest kaldı. Engellilere piknik tüpüyle saldırmaya çalışan ikinci saldırganın da arandığı söylendi.

‘GÖZLERİ DÖNMÜŞTÜ’

Beykoz Engelliler Derneği Başkanı Hasan Polat, yaptığı açıklamada, “Engelli üyelerimiz hep burada toplanır. Her zamanki günlerden biriydi. Birdenbire saldırgan kişi geldi. Çok feci bir olaydı. Gözleri dönmüştü. Ne yaptıklarını bilmiyorlardı. Allah’tan orada çalışan arkadaş engel olmaya çalıştı. O olmasaydı ölmüştük. İnşallah bir daha bu şekilde bir olay yaşanmaz. Suçluların ceza almasını istiyoruz. Polis gözaltına aldı, serbest bırakmışlar. Bu da bizi endişelendiriyor” şeklinde konuştu.

Engelli vatandaşı tekerlekli sandalyede döven saldırgan serbest bırakıldı!

Volkan Gider de “Ben geldiğimde başkanım yerdeydi. Sopayla vuruyordu. Ben de ‘Ne yapıyorsun’ dedim. Ondan sonra küfrederek bana saldırmaya başladı. Artık arabam devrilecekti. Yalnızca çalışan bir arkadaşımız var, o yardım etti. O an polis geldi, elinden aldılar” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.