Engelli Öğrencisini Döven Öğretmen Görevden Alındı

Engelli öğrencisine şiddet uygulayan ve hakaretler savuran öğretmenin yer aldığı görüntülerin sosyal medyada tepki toplaması üzerine MEB, olayla alakalı soruşturma başlatarak öğretmeni görevden aldı.

Ankara/Çankaya’da bulunan Teğmen Kalmaz İlkokulu’nda görev yaptığı belirlenen bir öğretmen ve engelli öğrencisinin yer aldığı görüntüler, sosyal medyada gündem oldu. Videoda engelli öğrencisine hakaretler savuran ve şiddet uygulayan öğretmene eleştiriler artınca, Ankara Valiliği yetkilileri konuya açıklık getirmek amacıyla açıklama yaptı.

ÖĞRETMEN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler üzerine MEB, olayla alakalı soruşturma başlattı. Ankara Valiliği yetkilileri de yaptıkları resmi açıklamada öğretmenin görevinden uzaklaştırıldığını belirtti. Şiddet mağduru öğrencinin annesi, çocuğunun konuşma güçlüğü yaşadığını ve dil dersleri aldığını, oğlunun kaynaştırma öğrencisi olduğunu ancak sınıfta ve okulda istenmediğini, bu tarz problemleri sürekli yaşadıklarını belirterek, “Benim oğlum 3 yıldır özel eğitime gidiyordu. Konuşma güçlüğü yaşıyor. Bununla ilgili dil terapisi alıyoruz. Dil dersleri alıyoruz. Çocuğum kaynaştırma öğrencisi ve sınıfta biz istenmiyoruz engelli olduğu için. Sürekli bu tarz problemler yaşıyorduk. Öğretmen ‘Ben çocuğu istemiyorum, yapamıyorum’ diyordu. Ama buraya geleceğini tahmin etmemiştim.” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda okul müdürünün de kendisiyle görüştüğünü belirten anne, okul idaresinin görüntülerin sosyal medyaya yansıtılmasını istemediğini vurgulayarak, “Çok üzgünler, çok özür diliyorlar. ‘Sosyal medyaya yansımasın, hallederiz’ dedi. Ama ben kesinlikle böyle bir şey istemiyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı