adplus-dvertising

Engelli Kızını İşe Sokmak İçin Çabalayan Anne Dolandırıldı

Denizli'de yürüme engeli bulunan ve kanser hastası olan Sabiha Çiloğlu, yüzde 50 zihinsel engeli bulunan kızı Yasemin Çiloğlu'nu iş ararken dolandırıldı.
Takip et
Engelli Kızını İşe Sokmak İçin Çabalayan Anne Dolandırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’de yaşayan anne kızı için iş arıyordu. Sabiha Çiloğlu, kızının Büyükşehir Belediyesi’nin engelli kadrosundan işe gireceği söylendi. 20 bin lira kredi çeken Sabiha Çiloğlu, dolandırıldığını fark edince savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yüzde 50 zihinsel engeli bulunan Yasemin Çiloğlu, 16 Nisan 2017 tarihinde ailesini telefonla aradı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde engelli kadrosundan işe alınacağını söyledi. Kız annesine işe girebilmek için kimlik bilgilerine ihtiyacı olduğunu ve annesinden eve gelecek 2 kişiye nüfus cüzdanını vermesini söyledi. Yürüme engeli bulunan ve meme kanseri hastalığı olan anne ise kızının işe girecek olmanın verdiği sevinç ile evine gelen 2 kişiye kimlik bilgilerini verdi. Yaklaşık bir saat sonra kimlik cüzdanını alan 2 kişi eve geri gelerek kadına kimlik cüzdanını geri verdi.

EVE BORÇ KAĞIDI GELDİ

Üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen Sabiha Çiloğlu’nun kızı Yasemin Çiloğlu işe alınmadı. 1 yıl sonra bankadan eve gelen borç kağıdı ise gerçekleri ortaya çıkardı. Gelen borç kağıdı üzerine bankaya giden anne Sabiha Çiloğlu kendi fotoğrafı yerine başka birine ait fotoğraf yapıştırılarak sahte evraklar ile 20 bin lira kredi çekildiğini öğrendi.

Çiloğlu yaptığı açıklamada, “Ben kredi çekmedim. Hiçbir şekilde hiçbir evrağa imza atmadım. Kredi çekmek için hiçbir banka şubesine gitmedim. Kızımı engelli kadrosundan işe aldıracaklarını söyleyen kişilerin nüfus cüzdanımı almalarından 1 yıl sonra dolandırıldığımı anladım. Bunu yapan kişilerin bir an önce bulunup, hak ettikleri cezayı almalarını istiyorum.” ifadelerini kullanarak krediyi kendisinin çekmediğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.