Engelli hibe başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Bakan Selçuk son dakika yaptığı açıklamada, “Engelli hibe müracaatları bugün itibarıyla artık e-Devlet üstünden yapılabilecek” dendi.
Takip et
Engelli hibe başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabilecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Engelli Hibe Desteğiyle alakalı açıklamalarda bulundu. 65.000 TL’ye kadar hibe desteği sağladıklarını söyleyen Bakan Selçuk “Şuana kadar elden teslim edilen proje müracaatlarını yeni dönemde e-Devlet üstünden alacağız.” şeklinde konuştu.

Engelli Hibe Desteği müracaatlarının 2021 senesinden itibaren e-devlet üstünden yapılacağının bilgisini veren Bakan Selçuk, bundan sonraki dönemde ülkemizin neresinde bulunursa bulunsun engelli vatandaşların rahatlıkla müracaatını yapacağı bilgisini verdi.

2014 senesinden bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini kaydeden Bakan Selçuk, “Bu kapsamda, elden yahut posta yoluyla aldığımız Engelli Hibe Desteği müracaatlarını engelli vatandaşlarımızın evlerinden çıkmadan da müracaat yapabilecekleri e-Devlet platformuna taşıyarak online müracaat yapmalarını sağlıyoruz. Bu sayede daha çok engellimizin girişimciliğine destek olmak istiyoruz” diyerek konuştu.

MÜRACAATLAR BUGÜN BAŞLIYOR

Vatandaş odaklı hizmet sunumuna önem verdiklerini söyleyen Selçuk, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ülkemizin kendi kaynaklarıyla yarattığı ve geniş bir hedef kitleye hizmet sunan e-Devlet faaliyetlerine Engelli Hibe Desteği müracaatını eklemiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Kullanıcı dostu ara yüzüyle birlikte en hassas gruplar içerisinde yer verilen engelli vatandaşlarımızın bulundukları yerlerden kolayca müracaat yapmasını temin etmek maksadıyla yaratılan sistem sayesinde engellilerimize bir kolaylık daha sunmuş oluyoruz. Bugün itibariyle müracaatları almaya başlıyoruz. Hayaller engelsizdir diyoruz. Engelli vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.