Engelli Genci ”Uyutan Sigara” ile Dolandırdılar

Yurt dışında yaşayan ve yürüme engelli olan 22 yaşındaki Batuhan Mercimek, kendisine yardım etme bahanesiyle yanaşan kişilerin verdiği uyuşturucuyla bayıtıldı. Bayıtılan engelli gencin eşyaları gasp edildi.

Fransa’dan tatil için İstanbul’a gelen engelli gurbetçi genç Batuhan Mercimek, 3 haftadır konaklamakta olduğu İstanbul Beyoğlu’ndaki kiralık apart daireye girmek isterken takılarak yere düştü. Bacaklarını kendi imkanlarıyla kontrol edemeyen ve doğuştan yürüme engelli olan Mercimek, yere düştüğü esnada iki kişinin yanına gelip kendisine yardım ettiğini söyledi. Ayağa kaldırdıktan sonra sigara uzatan şahıslar, Mercimek’i bayıltmak için uyuşturucu sigara kullandı.

KAMERA KAYITLARINA TAKILDI

Beyoğlu’nda gerçekleşen dolandırıcılık olayı güvenlik kameralarına takıldı. Şahısların, gurbetçi engelli genci kaldırdıktan sonra uyuşturucu sigara uzattığı ve Mercimek’in bayılmasını bekledikleri görülüyor. Düşme anında dolandırıcılara tutunmak zorunda kalan ve evine gidemeyen Mercimek’in telefonu ve parası gasp edildi.

Gözlerini açtığında etrafında insanların olduğunu ve dolandırıldığını anlayan Mercimek, ”Param önemli değil fakat telefonumu da çaldılar. Fransa’da yaşıyorum ve telefonuma ihtiyacım var.” sözlerini kullandı. Emniyet güçleri hırsızların yakalanması için inceleme başlattı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı