adplus-dvertising

Engelli aracı ile her gün 800 ekmeği 300 aileye ulaştırıyor

Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde geçirdiği iş kazası sonrası engelli kalan 56 yaşındaki Mehmet Taşçı, engelli aracıyla her gün ihtiyaç sahibi 300 ailenin sofralarına ücretsiz ekmek götürüyor.
Takip et
Engelli aracı ile her gün 800 ekmeği 300 aileye ulaştırıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde çalıştığı inşaatın 8. katından düşerek, 9 gün komada kalan daha sonra 32 ameliyat geçiren Mehmet Taşçı, 2000 senesinde memleketi Yozgat’ın Sorgun ilçesine kesin dönüş yaptı. Geçirdiği kaza sonrası engelli kalan Taşçı, kendini ihtiyaç sahibi kimselere hizmet etmeye adadı. Engeli yaşamına mani olmayan Taşçı, boş oturmak yerine Sorgun fırıncı ve öbür esnafın da destekleriyle ihtiyaç sahibi ailelerin ekmek ihtiyacını karşılamaya başladı.

Engelli aracı ile her gün 800 ekmeği 300 aileye ulaştırıyor

Koltuk değnekleriyle güçlükle yürüyebilen Taşçı, engelli aracıyla 6 senedir Sorgun sokaklarında kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ekmek dağıtıyor. Taşçı’ya Sorgun’da yaşayan fırıncılar ve hayırsever vatandaşlar da destek olmaya devam ediyor.
Vatandaşlardan Döndü Aktaş, “Mehmet Amca 6 yıldır ekmeğimizi getiriyor. Yaz demiyor kış demiyor ekmeğimizi getiriyor. Çok memnunuz, getirenden götürenden Rabbim razı olsun. Mehmet Amcanın getirdiği ekmeği iftarda yiyoruz” şeklinde konuştu.

Engelli aracı ile her gün 800 ekmeği 300 aileye ulaştırıyor

Arife Tüysüz ise, “6 senedir Mehmet Ağabey ekmeğimizi getiriyor. Eksi 5 derecelerde bile soğuk kış demeden ekmeğimi getiriyor. Hiç eksik etmiyor, her gün ekmeğimi getiriyor, çok sağ olsun” dedi.
Sorgun’da 6 senedir vatandaşların sofralarına ekmek götürdüğünü belirten Taşçı, Suudi Arabistan’ın Medine kentinde inşaatın 8. katından düştüm. 9 gün komada kaldım daha sonra normal polikliniğe alındım. 32 ameliyatımı Riyad ve Medine’de oldum. 2000 senesinde Türkiye’ye döndüm. Kendimi toparlayıp da koltuk değneği ve akülü arabamla sağlık açısından bu işi aktif hale gelecek vaziyete geldikten sonra, tekrar ayağa kalkma şansım olursa ben de senin ümmetlerine yararlı olmak için mücadele edeceğim diyerek duamı etmiştim. Oradan yola çıkarak bu günlerde bu işi tam 6 senedir gerçekleştiriyorum. Sorgun fırıncılar ve öbür esnaflarımızdan almış olduğumuz olanaklar doğrultusunda ekmekleri kar kış demeden yağmur çamur demeden çeşitli tedbirleri alarak fakirin, yetimin, yoksulun sofrasında bu ekmeği bulundurmaya devam ediyorum” şeklinde konuştu.

Engelli aracı ile her gün 800 ekmeği 300 aileye ulaştırıyor

Günde 300 aileye ekmek ulaştıran Taşçı, “Geçen yıl ramazan ayında 100 ekmekle başladım bin ekmekle bitirdim. Bu yıl de 500 ekmekle başladım şu anda 950 ekmekle günü tamamlıyorum. Günlük şu ana kadar ulaştığım ekmek verdiğim aile sayısı da 300 kişi olarak devam ediyor. Sorgun halkının verdiği destekler neticesi bu sayıyı 500’e kadar çıkarmak istiyorum. Yalnızca ekmek değil hangi hayır konusunda olursa olsun biz her zaman için bu konuda hazırız. Şükür Rabbim bana bu engelliği vermiş ben de halka hizmet etmek için bu bedenim, motorum yürüdüğü sürece gayret edeceğim” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.