En uygun konut kredisini hangi banka veriyor? Ev kredisi faiz oranları

Bankaların peş peşe konut kredilerinde indirime gitmesinin ardından, hangi bankanın faizde ne kadar indirime gittiği merak konusu oldu. Peki en uygun konut kredisini hangi banka veriyor? Konut kredisi faiz oranları nedir? Faiz oranları düşer mi? Ziraat, İş Bankası, Garanti, Akbank faiz oranları nedir? İşte detaylar...

Geçtiğimiz günlerde Akbank’ın oranını 1,49 olarak belirlenmesinin ardından bugün bir indirim haberi de Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranını 0,99 olarak belirlediğini ve konut sahibi olmak isteyen vatandaşların, 500 Bin Lira değerindeki konutlara 180 ay vade ile sahip olabileceklerinin müjdesini verdi.


Öte yandan geçtiğimiz hafta Merkez Bankası, haftalık repo faizinin 24’ten yüzde 19,75’e indirilmesine karar vermişti. Merkez Bankasının bu kararının ardından, gözler bankalara çevrildi. Konut kredizi faiz oranlarında ilk olarak Akbank ardından Ziraat Bankası indirime gitti.

Ziraat Bankası ve Akbank’ın faiz indirimi haberlerinin ardından ise en uygun konut kredisi veren banka internette araştırıldı.

İşte bankaların güncel konut kredisi faiz oranları…

Ziraat konut kredisi faiz oranı: 0,99

Vakıfbank konut kredisi faiz oranı: 0,99


Halkbank konut kredisi faiz oranı: 0,99

Akbank konut kredisi faiz oranı: 1,49

TEB konut kredisi faiz oranı: 1,55

Garanti konut kredisi faiz oranı: 1,65

İş Bankası konut kredisi faiz oranı: 1,72

Yapıkredi konut kredisi faiz oranı: 1,79

QNB Konut kredisi faiz oranı: 1,93

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı