En İyi Özcan Deniz Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Özcan Deniz Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Bir zamanlar kariyerine şarkı söyleyerek devam eden Özcan Deniz, belirli bir noktadan sonra sinema sektörüne de dahil oldu. Sanatçı sinema sektörüne girdikten sonra hem oyuncu, hem de yönetmen olarak pek çok başarılı filme imza attı.
Takip et
En İyi Özcan Deniz Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Özcan Deniz Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1-Neredesin Firuze (2004) – IMDB Puanı: 7,3

Borç batağına saplanmış olan iki müzik yapımcısı Orhan ve Hayri, piyasaya olan borçlarını kapatmak için kasetler çıkarmaya çalışır fakat başarısız olurlar. Daha sonra bir menajerin kendilerine büyük yetenek diye anlattığı Ferhat isimli bir genci Almanya’dan Türkiye’ye getirirler. Planları Ferhat’a bir kaset yapmak, gelen parayla da borçlarını kapatmaktır. Ardından ortaya Ferhat’ı dinleyip beğenmiş ve kendisine yatırım yapmak isteyen Firuze adından zengin bir kadın çıkar. Fakat Firuze’nin desteğini alabilmek için, her birinin tarzlarını değiştirmesi gerekir. Filmde Haluk Bilginer, Ata Demirer, Demet Akbağ gibi önemli oyuncular yer alıyor. Özcan Deniz de oyuncu olarak filmin kadrosunda. Filmin yönetmenliğini Ezel Akay yapıyor.

2-Araf (2012) – IMDB Puanı: 6,2

Film, bir otobanın kenarında kurulmuş olan büyük bir benzin istasyonunda, 24 saatlik vardiya usulü ile çalışan Zehra ve Olgun adında iki gencin hikayesini anlatır. Aynı zamanda film, bu iki gencin Araf’tan çıkma mücadelesini de anlatır. Yönetmenliğini Yeşim Ustaoğlu’nun yaptığı filmin başrolünde Özcan Deniz yer alıyor.

3-Su ve Ateş (2013) – IMDB Puanı: 6,2

Filmde imkansız bir aşk hikayesi anlatılmaktadır. Bu imkansız aşka konu olan karakterler, Doğu’nun törelerinden şehre kaçan bir adam olan Haşmet ve saf ve temiz bir kız olan Yağmur’dur. Filmde anlatılan hikaye, aslında Doğu ve Batı’nın hikayesidir. Filmin hem yönetmenlik koltuğunda Özcan Deniz otururken, başrolleri Özcan Deniz ve Yasemin Allen paylaşıyor.

4-Sevimli Tehlikeli (2015) – IMDB Puanı: 6,1

Filmde Zarok karakteri, Edirne’deki bir ailenin beşikteki bebeğini kaçırır ve başka bir ailenin yanına yerleştirir. Yıllar sonra bu vicdan azabından kurtulmak için aynı kız çocuğunu bir kez daha kaçırır ve onu gerçek ailesinin yanına götürmeye çabalar. Bu sırada Zarok ve Zeliş arasında da bir aşk filizlenmeye başlar. Filmin senaristliğini ve yönetmenliği Özcan Deniz üstlenmiş.

5-Öteki Taraf (2017) – IMDB Puanı: 6,1

Özcan Deniz’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu ve gerilim türündeki bu film, İspanyol yapımı olan 2011 tarihli Karanlık Taraf filminden uyarlanmıştır. Filmde Çetin ve Ece evli ve mutlu bir çifttir. Fakat Çetin bir iş kadını olan Sara’dan aldığı iş teklifini kabul edince, ikilinin arası bozulur. Çetin Ece’den ayrıldıktan sonra Sara’yla birlikte yaşamaya başlar fakat oturdukları evde bir türlü rahat edemezler. Filmde Meryem Uzerli ve Aslı Enver gibi önemli oyuncular da yer alıyor.

6-İkinci Şans (2016) – IMDB Puanı: 5,7

Filmde Yasemin adındaki bir matematik öğretmeni ile, Cemal adındaki bir restoran sahibi ve gurmenin aşk hikayesi anlatılır. İkilinin aşkı kavgayla başlasa da, zorlu bir şekilde devam etme eğilimindedir. Çünkü iki aşığın karakterleri birbirlerinden çok farklıdır. Filmde Özcan Deniz hem yönetmen koltuğunda oturuyor, hem de oyuncu olarak görev alıyor. Filmde Yasemin karakterini ise Nurgül Yeşilçay oynuyor.

7-Ya Sonra (2011) – IMDB Puanı: 5,1

Filmde Özcan Deniz hem yönetmen, hem de oyuncu olarak görev alıyor. Film, Özcan Deniz’in canlandırdığı Adem karakterinin Didem’le olan 7 yıllık evliliğini anlatıyor. Kendi hayatında, kendi yapmak istediklerini ilk plana koyan ve bencilce davranan Adem, sürekli olarak karısını da peşinden sürükler. Adem’in karısına olan aşkını yeniden hatırlaması ve içine girdiği rutinden çıkabilmesi için büyük bir olay kendisini bekler.

8-Evim Sensin (2012) – IMDB Puanı: 5,0

Film, Güney Kore sinemasının başarılı yapımlarından olan Hatırlanacak Bir Anı filminden uyarlandı. Filmde baba evine dönen Leyle, babası Selim’le olan kötü ilişkisini onarmaya çalışır. Bu sırada hayatı boyunca yetimhanede büyümüş ve hiçbir zaman bir evi olmamış olan İskender’le aralarından bir şeyler gelişmeye başlar. Fakat her şey istenildiği gibi bitmez ve ilişkilerini sekteye uğratacak bazı olaylar gelişmeye başlar. Filmde Özcan Deniz hem yönetmen, hem de oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

9-Asmalı Konak: Hayat (2003) – IMDB Puanı: 3,6

Film, uzun yıllar boyunca televizyonda yayınlanan dizinin finali niteliğinde. Filmde, dizinin finalinde kanser tedavisi için Amerika’ya giden Bahar’ın hikayesine tanık oluyoruz. Filmin yönetmenliğini Çağan Irmak ve Abdullah Oğuz yaptı.

10-Keloğlan Kara Prens’e Karşı (2006) – IMDB Puanı: 1,6

Filmde sevilen masal kahramanı Keloğlan, aşık olduğu İyilikler Ülkesi prensesi Cankız’a olan aşkına karşılık bulmaya çalışır ve onun kalbini kazanmak için uğraşır. Aynı zamanda komşu kızı Balkız da Keloğlan’a aşıktır. Cankız, Keloğlan’ın aşkına karşılık vermez, O, Kara Prens’e aşıktır. Fakat Cankız’ın ailesi kızlarının kötü biriyle birlikte olmasını istemez. Bu yüzden de Keloğlan Kara Prens’e karşı bir mücadeleye girişir. Filmde, iyilerin kötülere karşı olan savaşı konu alınmaktadır. Özcan Deniz’in de oyuncu olarak yer aldığı filmin yönetmenliğini Tayfun Güneyer yapıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.