En İyi Korku Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Korkunç, rahatsız edici, zorlayıcı, üzücü. Sadece klasik korku filmlerinden pişman olanlardan biriyseniz, belki yanılıyorsunuz. Son 10-15 yılda korku türü altın bir çağ yaşadı ve son birkaç yılda, en son çıkanlara bakarsanız, şimdiye kadarki en iyi korkulardan bazıları ortaya çıktı. Burada, çeşitli nedenlerden dolayı en iyisi olduğuna inandığımız filmleri, kısaca, son yılların en iyi korku filmlerini kurtarmak isteyip istemediğinizi görmek için listeledik.
Takip et
En İyi Korku Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Korku Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

En Çok İzlenen ve Beğenilen 20 Korku Filmi (İMDB Sırasına Göre)
2020’nin korku anlamında sunabileceği çok az şey vardı, ancak özenle, bize en azından heyecan veya düşünce için yiyecek sunan filmleri göstermeye çalışıyoruz.

1.Vampir Nosferatu İMDb 8.9

Gölgeli bir arazi tüccarı, genç Hutter’ı gizemli Kont Orlok’la ilgilenmesi için Transilvanya’ya gönderir. Karpatlar’a gelen Hutter bir handa kalacak ve kendisini neyin beklediği konusunda üzücü alametler alacak.

2.Doktor Caligari’nin Dolabı İMDb 8.5

Francis adında bir adam, arkadaşı Alan ve kız arkadaşının hikayesini anlatıyor. Bir panayıra gittikten sonra Alan, gizemli bir uyurgezeri gösteren Dr. Caligari’yi ziyaret eder: Buna Alan yaşamak için ne kadar kaldığını sorar ve adam ertesi gün sabaha kadar cevap verir.

3.Görünmez Adam İMDb 8.3

Zamanımıza göre güncellenen bir korku klasiği. Kahraman, sonunda ortadan kaybolan bir adam tarafından işkence görür. Yenilik, söylediğimiz gibi gerçek bir korku klasiği olan hikayenin, kurbanın bakış açısından anlatılmasıdır.

4.The Witch İMDb 8.1

Bugünün olağan korku filmlerinden çok farklı ve orijinal. İnanılmaz siyah beyaz çekilmiş, hepsi küçük bir adada geçiyor: tek kahraman iki deniz feneri bekçisi, yaşlı ve genç. Paranoya ve korkunun bir doruk noktasındadır.

5.Doktor Uyku İMDb 8.0

Mike Flanagan korku filmi, Stephen King’in The Shining filminin devamı niteliğindedir, küçük Danny şimdi büyümüş ve yüksek alkolik ve eziyet çekmiştir. Şaşırtıcı bir şekilde, mükemmel bir korku filmi ve Kubrick’in önceki filmiyle kaçınılmaz karşılaştırma riskine rağmen son yılların en başarılı filmlerinden biri.

6.Get Out İMDb 7.9

Escape’in başarısından sonra Jordan Peele, kıvrımlarla dolu muhteşem bir gerilim-korku filmiyle geri döndü. Her şey, çocukken kendisinin bir çiftiyle tanışan kahramanın kendisiyle başlar.

7.Jack’in Evi İMDb 7.8

Şimdiye kadarki en aşırı (ve zeki) yönetmenlerden biri olan Lars Von Trier tarafından yapılan en son filmlerden biri. Bu Jack’in (Matt Dillon), çok çarpık ve serebral bir seri katil ve onu cehenneme inişinin hikayesidir.

8.The Prodigy İMDb 7.8

Son korku filmlerinde yinelenen bir tema, şeytanlara ev sahipliği yapan kötü yetiştirilmiş çocuktur. Aynı zamanda bu mükemmel “The Prodigy” nin konusu oldu.

9.Cinci İMDb 7.6

Washington’da, 12 yaşındaki Regan McNeil, vücudunun bir iblis tarafından ele geçirildiği anlaşılana kadar giderek daha şiddetli davranışlarda bulunmaya başlar.

10.Yaşayan Ölülerin Gecesi İMDb 7.5

Büyüleyici bir taşra kasabasında, uzaydan gelen gizemli bir virüs, insanları kana susamış canavarlara dönüştürüyor ve bulaşma durdurulamaz görünüyor.

11.Deep Red İMDb 7.5

Bir İngiliz piyanist olan Marcus, bir parapsikolog olan Helga Ulman’ın bir kongrede öldürüleceğini ve katilinin seyirciler arasında olduğunu öngören cinayetinin görgü tanığı olur. Uzun bir cinayet serisinin başlangıcıdır.

12.Frankenstien İMDb 7.3

Profesör Frankenstein, elektrobiyoloji alanındaki kafa karıştırıcı deneylerini daha özgürce yürütmek için üniversiteden ayrılır: ceset parçalarını tamir ederek, asistanının bir hatası nedeniyle suçlu bir beyni olan bir süper insana hayat vermeyi başarır.

13.Drakula İMDb 7.3

Kont Dracula, Whitby’deki Carfax Abbey’i satın almak ister ve bunun için bir İngiliz temsilcisi, Karpatlar’ın sözleşmeyi imzalaması için ayrılır. Kaleye vardıklarında Reinfield, Earl tarafından boyun eğdirilir ve kısa bir süre sonra ikisi de İngiltere’ye gider.

14.Home İMDb 7.1

Ash ve dört arkadaşı, dağlarda ıssız bir kulübeye tatile gider. Oraya vardıklarında, gençler binanın bodrumunda eski bir kitap ve bir kaset kaydedici bulurlar.

15.Karanlığın Ordusu İMDb 7.0

Bir ortaçağ kalesinin duvarlarının ardında, zavallı köylüler ve yiğit şövalyeler, karanlıkların ordusu olan ölümsüzlerin korkunç bir ordusuyla yüzleşmeye hazırlanıyor.

16.Sis İMDb 7.0

Sahil kasabası Antonio Bay, yüzüncü yılını kutlamaya hazırlanıyor. Kutlamalardan önceki gece, kıyıya gittikçe yaklaşan garip bir fosforesan sis bankası görülüyor.

17.Halloween İMDb 6.9

Haddonfield, 1978. Bu All Saints ‘Eve, çocukların kılık değiştirip korkunç şakalar oynadıkları geleneksel bir Amerikan tatili. Ancak, bu sessiz Amerikan kasabasının sakinleri için gerçek, ölümcül kabus hemen köşede.

18.Zombiler İMDb 6.9

Bir zombi istilası yaygındır ve hiç kimse enfeksiyonu durduramaz. Hayatta kalan dört kişi bir alışveriş merkezine sığınır, ancak bir sürü aç ölümsüz ve bir haydut çetesiyle mücadele etmek zorunda kalacak.

19.Cehennem İMDb 6.5

Genç şair Rose Elliot bir antikacıdan bir kitap satın alır: Bir mimar Varelli’nin Latince yazılmış günlüğüdür. Kitap Üç Anne’den bahsediyor ve Rose, yaşadığı dairenin Varelli’nin onlar için yaptığı üç evden birinde olduğunu hissediyor.

20.O Kapıyı Açma İMDb 6.5

Bir grup erkek çocuk büyükbabasının eski evine mezarını kontrol etmek için gider, çünkü o bölgede bazı mezarların ihlal edildiği söylenir. Büyükbabalarının evine vardıklarında, çocuklar mezar hırsızlarının komşular olduğunu, yamyamlık bağımlısı ucubelerden oluşan bir aile olduğunu keşfederler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.