En İyi Bruce Willis Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Bruce Willis Filmi (İmdb Sırasına Göre)

Bruce Willis, 19 Mayıs 1855 tarihinde Almanya’nın Ider Oberstein kentinde doğdu. İlk sinema deneyimini 1980 yılında vizyona giren The First Deadly Sin filmiyle yaşadı. Mavi Ay dizisi ve Zor Ölüm serisiyle dünya çapında ünlenen Bruce Wills, birçok sinema filminin de yapımcılığını üstlendi. Alman asıllı Amerikalı aktörün kazandığı ödüllerden bazıları şunlardır: Hasty Pudding Yılın Oyuncusu Ödülü, Altın Kamera Ödülü ve Altın Küre En İyi Erkek Oyuncu Ödülü.
Takip et
En İyi Bruce Willis Filmleri: En Çok İzlenen Ve Beğenilen 20 Bruce Willis Filmi (İmdb Sırasına Göre)
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

En İyi Bruce Willis Filmleri

1- Pulp Fiction / Ucuz Roman:

Imdb Puanı: 8.9

Bruce Willis’in boksör Butch Coolidge karakterine hayat verdiği Pulp Fiction, 1994 yılında gösterime girdi. Dünya genelinde yaklaşık 250 milyon dolar gişe hasılatı elde eden filmi 90’lı yılların en çok izlenen sinema filmlerinden biri oldu. Quentin Tarantino imzası taşıyan yapım, En İyi Özgün Senaryo Oscar’ı başta olmak üzere birçok ödül kazandı.

2- Die Hard / Zor Ölüm

Imdb Puanı: 8.8

Toplam 4 filmden oluşan Die Hard serisinin ilk filmi 1988 yılında gösterime girdi. Polisiye- Aksiyon türündeki yapım Imdb Top 250 listesinin 125. sırasında yer alıyor. Filmde eşini ve iş arkadaşlarını teröristlerin elinden kurtarmaya çalışan bir polisin yaşadıkları anlatılıyor.

Bruce Wills ile birlikte oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler: Alan Rickman, Alexander Godunov, Bonnie Bedelia ve William Atherton

3- The Sixth Sense / Altıncı His

Imdb Puanı: 8.1

Cola Sezar, etrafında sürekli olarak ölü insanların hayaletleri görmektedir. Malcolm Crowe adlı bir psikolog, Cola’nın korkularını yenmesi için terapiler düzenler. Bu terapilerin sonunda hem psikolog hem de çocuk için sır perdesi aralanacaktır.

M. Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği Altıncı His, 2000 yılında People’s Choice Favori Film Ödülüne layık görüldü. Toplamda 680 milyon dolar hasılat yapan filmin kazandığı diğer ödüller: Teen Choice En İyi Drama Filmi Ödülü, Satellite En İyi Kurgu Ödülü ve Nebula En İyi Senaryo Ödülü.

4- Sin City / Günah Şehri

Imdb Puanı: 8.0

Frank Miller’in aynı adlı çizgi romanından beyaz perde uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez oturuyor. Neredeyse tamamı siyah beyaz çekilen filmde Jessica Alba, Samuel L. Jackson, Devon Aoki, Benicio Del Toro ve Rutger Hauer gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Aksiyon, polisiye ve suç türündeki filmde hiçbir yasanın ve kuralın geçerli olmadığı Basin adlı bir kentte yaşananlar anlatılıyor. Filmin devamı niteliğindeki

Sin City: A Dame to Kill For, 2014 yılında vizyona girdi.

5- 12 Monkeys / 12 Maymun

Imdb Puanı: 8.0

Terry Gilliam’ın yazıp yönettiği film, distopik bir gelecekte yaşananları beyaz perdeye taşıyor. Yapılan tüm çalışmalara rağmen yayılması bir türlü engellenemeyen bir virüs, yaklaşık 5 milyar insanın ölümüne yol açar. Sağ kalan insanlar, yer altında şehirler inşa edip orada yaşamaya başlar. Hükümet desteğiyle kurulan bir ekip, zaman makinesi geliştirmeyi başarır. Amaç, geçmişe gidip virüsün yayılmasını önlemektir. Zaman makinesi çalıştığında ise işler hiç de umdukları gibi gitmez.

6- Lucky Slevin / Şanslı Slevin

Imdb Puanı: 7.7

Slevin’in hayatı üst üste yaşadığı talihsizliklerle altüst olur. Aynı gün içerisinde işten kovulur ve sevgilisinin kendisini aldattığını öğrenir. Tesadüf eseri bir cinayete tanıklık eden Slevin kendisini bir anda yeraltı dünyasının içinde bulur.

ABD Almanya ortak yapımı filmin senaryosunu Jason Smilovic yazdı, yönetmenliğini Paul McGuligan üstlendi. Bruce Wills’e eşlik eden oyuncular arasında Morgan Freeman, Josh Harnett, Ben Kingsley ve Lucy Liu yer alıyor.

7- The Fifth Element / Beşinci Element

Imdb Puanı: 7.7

Dünyanın kurtuluşu 5. element adı verilen bir taşın dünyaya getirilmesine bağlıdır. Bu görev için eski bir subay olan Korben Dallas seçilir. Zamana karşı yarışan Korben, bir yandan da şeytani güçlerle mücadele etmek zorundadır.

Luc Besson’un yazıp yönettiği Beşinci Element filmi, yaklaşık 270 milyon dolar gişe hasılatı yaoarak 90’lı yılların en çok izlenen yapımlarından biri oldu.

8- Looper / Tetikçi

Imdb Puanı: 7.4

Looper, zaman makinesinin icat edildiği distopik bir gelecekte geçiyor. Zaman makinesini sadece devletin üst kademedeki yöneticileri kullanabilir. Bunun dışında yeraltı dünyasının önemli isimleri de bu makineyi illegal yollardan temin etmiştir. Birçok mafya lideri öldürtmek istediği biri olduğunda tetikçilerini geçmişe gönderir. Tetikçiler 30 yıl öncesine giderek kendisine söylenen kişileri öldürür.

Özgün senaryosuyla dikkat çeken bilim-kurgu türündeki film 2012 yılında gösterime girdi.

9- Planet Terror / Dehşet Gezegeni

Imdb Puanı: 7.1

Robert Rodriguez’in yazıp yönettiği Dehşet Gezegeni filmi küçük bir kasabada başlayıp tüm dünyaya yayılan zombi istilasını anlatıyor. Komedi korku türündeki filmin baş rollerinde Jessica Alba, Jeff Bahey, Danny Trejo ve Quentin Tarantino yer alıyor.

10- The Whole Nine Yards / Komşum Bir Katil

Imdb Puanı: 6.7

Bruce Wills’in kralık katil Jimmy Tudeski karakterini canlandırdığı filmin yönetmen koltuğunda Jonathan Lynn oturuyor. Bir kiralık katilin maceralarını anlatan The Whole Nine Yards filmde Bruce Wills ve Matthew Perry rol alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.