En Fazla Suriyelinin İkamet Ettiği Şehir Netleşti

Elde edilen son verilere göre; Türkiye genelinde en çok Suriyelinin ikamet ettiği şehirler sıralamasında İstanbul ilk sırada yer aldı.

Son dönemlerde Türkiye’nin bir numaralı gündemi haline gelen Suriyelilerle ilgili en çok merak edilen soru yanıt buldu. Yayınlanan son verilere göre; Türkiye genelinde en çok Suriyeli megakent İstanbul’da ikamet ederken, en az Suriyelinin ikamet ettiği şehrimiz Bayburt oldu.


Suriye’de yaşanan insanlık trajedisi nedeniyle çok sayıda kişi sınırı geçerek Türkiye’ye sığındı. Buradan Türkiye’nin birçok noktasına yayılan Suriyeliler, gittikleri kentlerde yeni bir hayat kurarak yaşamlarını idame ettiriyor. Ancak son dönemlerde suça karışan Suriyelilerin sayısının çoğalması, hükümeti bu konuda radikal adımlar atmak zorunda bıraktı. Bu adımlardan biri de suça karışanların sorgularının ardından sınır dışı edilmesi oldu.

HANGİ İLDE KAÇ SURİYELİ İKAMET EDİYOR?

Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken Göç İdaresi, herkesin cevabını merak ettiği haritayı yayınladı. Yayınlanan haritada hangi ilde kaç Suriyelinin ikamet ettiği rakamsal olarak veriliyor. Haritada Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki kentlerimizin aksine en çok Suriyelinin ikamet ettiği ilimiz İstanbul oldu. İstanbul’da an itibariyle 547 bin Suriyeli ikamet ediyor. Suriyelilerin il nüfusuna oranla en yoğun yaşadığı kentimiz ise Kilis oldu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı