En Çok Beğenilen Siyasiler Araştırması Açıklandı! Mansur Yavaş Yükseliyor

Metropoll Araştırma Kasım ayında en çok beğenilen siyasiler hakkında anket yaptı. Listede birinciliği Cumhurbaşkanı Erdoğan alırken, ikinci Ekrem İmamoğlu, üçüncü ise Mansur Yavaş oldu.
En Çok Beğenilen Siyasiler Araştırması Açıklandı! Mansur Yavaş Yükseliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Metropoll Araştırma’nın kurucusu Özer Sancar, Twitter hesabından Metropoll’un Kasım incelemesinde yer verilen “Siyasilerin Beğeni Düzeyi” başlıklı veriyi açıkladı.

EN ÇOK BEĞENİLEN SİYASİ İSİM CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Sancar’ın paylaştığı verilere göre; “Kasım ayı itibariyle Türkiye’de en çok beğenilen siyasi isim yüzde 44 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Erdoğan’ı yüzde 36 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 28 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yüzde 26 ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu, yüzde 25 ile MHP lideri Devlet Bahçeli, yüzde 22 ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer takip ediyor.”

ABDULLAH GÜL DE LİSTEDE

Verilere göre Meral Akşener, Soyer’in sonrasında gelirken, onu Abdullah Gül ile Selahattin Demirtaş izliyor.

Sancar, paylaşımında “Erdoğan’ın popülaritesi 15-22 Kasım itibarıyla İmamoğlu’ndan 8 puan yüksek” olduğu ve belediye başkanlarına ilişkin ölçümün kendi kentlerinde değil bütün ülke kapsamında olduğu notunu da düştü.

Sancar, incelemenin neticelerinin 3 Aralık’ta açıklanacağını ekledi.

“Sosyal medyada dolaşan bir araştırma hakkında çok soru alıyorum. Metropoll’ün Kasım incelemesinden bu veriyi paylaşmak zorunluğu hissettim. Abonelerimizin hoşgörüsüne sığınarak. Çünkü rapor bugün bitti ve dağıtımını yarın yapacağız.”

  • ekrem imamoğlu
  • mansur yavaş
  • recep tayyip erdoğan
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.