adplus-dvertising

En acı bayram

2 Mayıs 2022, 12:03 tarihinde eklendi
Bursa’da alkollü şoförün kamyonetiyle 50 metre yükseklikten evin bahçesindeki ailenin üstüne uçtuğu ve kamyonetin altında kalan Nermin Yıldız’ın yaşamını yitirdiği, eşi Cevdet Yıldız’ın ağır yaralandığı kaza sonrası tutuklanan şoför A.P., 3,5 ay sonra tahliye oldu. Mahkeme heyetinin verdiği kararla acıları daha da artan gözü yaşlı aile, bayramda gittiği annelerinin mezarı başında mahkeme kararına tepki gösterdi.
Takip et
En acı bayram
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 2022 senesi Ocak ayında Gemlik ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, oğlu tarafından vakit geçirmeleri için yapılan hobi bahçesinde oturan Cevdet ve Nermin Yıldız’ın (65) üstüne 50 metre yükseklikteki şarampolden aşağıya A.P.’nin kullandığı 16 ZM 866 plakalı kamyonet yuvarlandı. Gemlik Devlet Hastanesine kaldırılan aileden Nermin Yıldız, yapılan bütün müdahaleye karşın kurtarılamazken, eşi Cevdet Yıldız hastanedeki tedavisinin sonrasında taburcu edildi.

11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada mahkeme heyeti, 307 promil alkollü şoför A.P.’ye bilinçli taksir suçunun en alt sınırından 4 sene 1/2 artırım iyi halinden 1/6 indirim verdi. 5 sene hapis cezası alan A.P., mahkeme heyeti karar kesinleşinceye kadar tahliyesine kararı verdi.

En acı bayram

İkinci adresinin annesinin mezarı olduğunu söyleyen Salih Yıldız, “Mahkeme heyeti annemi öldüren sürücüyü tahliye ederek bayram hediyesi verdi. Biz ise ikinci adresimizdeyiz. Başımıza gelen felaketten sonra her gün buradayız. Bursa 11. Ağır Ceza Mahkemesinde her türlü eksikliğe karşın, alkollü araç, muayenesiz araç, daha önce alkollü araç kullanmış olmasına karşın cezaevinde yattığı 3,5 aylık sürenin sonrasında tahliye oldu. Burada ceza mahkemesi başkanı cezanın az olduğuna hükmederek şerh koydu. İtirazımızı yaptık. Allah’ın izni ile inancımız tam. 5 Ocak’ta başımıza bir felaket geldi. Bursa 11. Ağır Cezada 15’er dakikalık iki celsede karar verildi. Babam parkinson hastası biz bakıyoruz, annemden iyi bakamayız” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.