adplus-dvertising

Emre Mor: “Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Emre Mor, sarı-lacivertli takımda olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi” şeklinde konuştu.
Takip et
Emre Mor: “Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni Emre Mor, Avusturya kampında yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’nin akşam antrenmanı öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında medya üyelerinin sorularını cevapladı.

Yeni sezon öncesi yapılan hazırlıklarla alakalı değerlendirmeler yapan 24 yaşındaki kanat oyuncusu, transfer süreci, forma rekabeti ve gelecek sezon hedefleriyle alakalı konuştu. Emre Mor, “Fenerbahçe’de olduğum için oldukça mutluyum çünkü Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi” şeklinde konuştu.

“İdmanlarımız sıkı bir biçimde devam ediyor”

Kamp değerlendirmesiyle sözlerine başlayan Emre, “Zor ve sıkı bir biçimde idmanlarımızı sürdürüyoruz. Ben de birkaç gün önce buradaydım. Benim açımdan sonradan gelip buradaki idman temposuna adapte olmak biraz daha zor oluyor ama şu an itibarıyla iyi gidiyor. Oynadığımız hazırlık maçlarında da iyi neticeler çıkardık, iyi performanslar ortaya koyduk. Dün de aynı biçimde Partizan’ı yendik. İyi ilerliyoruz. Önümüzde oynayacağımız bir hazırlık maçımız daha var, onun için hazırlanıyoruz. İdmanlarımız sıkı bir biçimde devam ediyor. Ciddi bir biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz ta ki oynayacağımız Dinamo Kiev maçına kadar” şeklinde konuştu.

“Kendimi çok mutlu hissediyorum”

Fenerbahçe’den teklif aldığında neler hissettiğini ve ardından gelişen süreci anlatan Emre Mor, “Elbette ki kendimi çok mutlu hissediyorum. Bir önceki röportajımda da söylediğim gibi geçen sezon bir plan yaratılmıştı ve bu plan yıl sonunda Fenerbahçe’ye gidebilmekti. Planım belliydi ve ben bu plan doğrultusunda hareket ettim ve buna odaklandım. Gerçekleştiği için gerçekten çok mutluyum. Fenerbahçe’de olduğum için oldukça mutluyum çünkü Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi. Şanslıyım ki Fenerbahçe de aynı biçimde bana alaka duydu ve ardından buraya geldim. Bu biçimde devam etmek istiyorum, iyi bir biçimde Fenerbahçe’ye katkı temin etmek istiyorum ta ki bir sonraki seviyeye ulaşana kadar” dedi.

“Mental olarak kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum”

Geçmişe göre oldukça fazla şeyin değiştiğini ve kendisini olgun hissettiğini söyleyen Emre Mor, “Açıkçası profesyonel olarak futbol oynamaya başladığınızda kalitenin sizi yukarıya kadar çıkaracak tek unsur olduğunu düşünüyorsunuz ama açıkçası bu vaziyet bu şekilde değil. Mental olarak da kendinizi hazır halde bulundurmanız gerekiyor ki bu konuda benim açımdan eksiklik vardı. Bana da bu oldu, ben de bu olayı yaşadım ama bunu değiştirmeyi başardığımı düşünüyorum. Özellikle geçen sezon itibarıyla göstereceğim en iyi performansa geri dönmek için elimden gelenin en iyisini yaptım ve yalnızca buna odaklandım. Çalıştığım insanlar doğru insanlardı ve Karagümrük’te oynamış olmam da benim açımdan iyi bir eşleşme oldu. Aramızda iyi bir uyum oldu. Tekrardan doğmak istiyordum, bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum. Mental olarak kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Tabii ki şu anda kendimi daha olgun hissediyorum geçmişe nazaran” diyerek konuştu.

“Benim başarımdaki en büyük nedenlerden bir tanesi Volkan hocayla çalışmaktı”

Milli takımı özlediğini de söyleyen Emre Mor, geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük’te Volkan Demirel’le yakaladığı uyumu ise şu sözlerle aktardı: “Başarımda herkesin etkisi oldu. Volkan hocamın da keza bu konuda çok büyük etkisi oldu. Açıkçası Karagümrük’e geldiğim dönemde kendimi oldukça fazla fit hissetmiyordum. Uzun bir müddet takımla idman yapmamıştım, takım antrenmanı yapmamıştım. Dolayısıyla bu bir sabır süreciydi. Bu sürecin sonunda da benim açımdan oldukça olumlu bir süreç gerçekleşti. Ara Sıra çalıştığınız hocalarla iyi bir uyum yakalarsınız ve bunun neticesinde da başarı ortaya çıkar. Volkan hocada da aynı böyle oldu. Uyum içinde çalıştığımızı düşünüyorum. Sezon içerisinde birbirimizle oldukça fazla konuştuk. Her hocanın mantalitesi farklıdır. Bazı hocalarla daha farklı iletişimler yakalayabilirsiniz. Biz açıkçası harika bir uyum yakaladık. Benim başarımdaki en büyük nedenlerden bir tanesi Volkan hocayla çalışmaktı. Şu an burada da Volkan hocama teşekkür etmek istiyorum. Zira kendisi benim başarımda büyük bir paya sahipti. Ben Karagümrük’e gelmeden önce hocanın duymuş olduğu bazı şeyler vardı benim zor bir oyuncu olduğumla ilgili olarak. Ama beni tanıdıktan sonra bu söylentilerin doğru olmadığını da bana belirtmişti. Volkan hocanın yaptığı şey şuydu; bana her gün ‘sen en iyi bir futbolcusun’ gibi cümleler kurmadı. Daha çok benim futbol oynamama izin verdi ve futbol oynamam noktasında beni destekledi. Dolayısıyla benim de ihtiyacım olan buydu, futbol oynamaktı. Buna ihtiyacım vardı. Bunun doğrultusunda süreç böyle gelişti.”

“Ben her zaman rekabete açığım”

Forma rekabetine de değinen Emre Mor, “Fenerbahçe gibi büyük camialarda bu tip rekabetlerin olması normal. Tek bir oyuncuyla sezonu devam ettirmez büyük kulüpler. Tabii ki önümüzde sezon içinde oynayacağımız oldukça fazla maç var ve herkesin de pozisyonlarında fırsat bulacağını düşünüyorum. Dolayısıyla benim açımdan bir sorun teşkil etmiyor. Ama bahsettiğiniz bazı adlar orijinal manada benim pozisyonumda oynayan futbolcular değiller. Ben her zaman rekabete açığım. Zaten futbolun da zor tarafı bu rekabet ortamının olması. Rekabet olmamış olsaydı zaten tek bir oyuncu sezon boyunca oynamış olurdu. O zaman da bir zorluk ortaya çıkmazdı. O yüzden rekabet benim için mühim ve güzel” ifadelerini kullandı.

“Benim ilk geldiğim zamanı görüyorum Arda’da”

Arda Güler’le alakalı değerlendirmeler yapan Emre Mor, “Beraber oldukça fazla antrenman yapma fırsatı bulamadık ama geçen sezondan takip ediyordum. Takımımızda gerçekten çok iyi oyuncular var. Arda özelinde konuşacak olursam benim ilk geldiğim zamanı görüyorum Arda’da. Ama zaman içerisinde çok daha iyi tanıyacağımı düşünüyorum ve aynı biçimde şüphesiz ona da yardımcı olacağım. Benim yaptığım yanlışları, hataları yapmaması konusunda kendi tecrübelerimi ona aktaracağım. Etrafımdaki insanlara bu manada yardım etmeyi seviyorum” diyerek konuştu.

“Umuyorum hep beraber iyi bir sezon çıkarırız”

Gelecek sezon ve hedeflerle alakalı kısa bir değerlendirme yapan Emre Mor, “Fenerbahçe gibi büyük camialarda daima baskı olur. Bizler de her antrenmanımızı sıkı bir biçimde yapıyoruz daha iyi olmak için hazır olmak ismine. Kalitemizle de bunun üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz ama yalnızca kalitenin yeterli olduğunu düşünmüyorum aynı zamanda mantalitenin de çok mühim olduğunu düşünüyorum. Geçen seneye baktığımızda sezon içerisinde tüm takımlar birbirini yenebildi. Dolayısıyla daha küçük takımlara karşı oynarken de her zaman hazır ve konsantre olmamız gerekiyor. Şu anda şans ve olasılıklar orada duruyor. Umuyorum hep beraber iyi bir sezon çıkarırız, Türkiye Ligi’nde ve Şampiyonlar Ligi’nde başarılı neticeler elde ederiz” şeklinde konuştu.

“Oynarken taraftarları da eğlendirdiğimi, keyif verdiğimi düşünüyorum”

Son olarak oyun stiliyle alakalı konuşan Emre Mor, “Arda özelinde konuşursam Arda çok kaliteli bir futbolcu. O da benim gibi bu tip hareketleri, oyun şeklini seven bir oyuncu. Beraber oynarsak bunların olup olmayacağını göreceğiz. Benim oyun şeklim belli, stilim belli. Oynarken taraftarları da eğlendirdiğimi, keyif verdiğimi düşünüyorum. Dolayısıyla ben bu oyun şeklimi elbette değiştirmeyeceğim” diye sözlerini tamamladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.