adplus-dvertising

Emre Belözoğlu: “3 oyuncuyu kadromuza katacağız”

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, 3 oyuncuyu daha kadrolarına katacaklarını ifade ederken, Galatasaray’da Teknik Direktör olan Okan Buruk’a başarılar diledi.
Takip et
Emre Belözoğlu: “3 oyuncuyu kadromuza katacağız”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Medipol Başakşehir’de Teknik Direktör Emre Belözoğlu gazetecilere çalışmalar esnasında açıklamalarda bulundu. Herkese hayırlı bir sezon olmasını dileyen Belözoğlu, “Centilmence, dostça mücadele ettiğimiz sezonlar dilerim. Biz de bugün bismillah dedik. Geçen yıldan, geldiğimiz günden bugüne gelişim gösteren, istediğimiz kadar puan toplamasak da Avrupa hedefimizi ön eleme oynayacak biçimde bıraktık sezonu. Bugün Avrupa kupalarına katılmak isteyen ve sezonun sonuna kadar ilk 3’te yer almak isteyen bir takım yaratmak istiyoruz. İyi bir takımımız var ve kaliteli oyunculara sahibiz. Bunu daha da geliştirerek bu yıl de hedeflediğimiz noktada sezonu bitireceğimize inancımız tam. Bugün birinci günümüz, hazırlık maçlarımız olacak. 21’inde oynayacağımız maça kadar hazırlıkları sürdüreceğiz. İlk sezon başı kampım olacak. Adeta PAF takımdan A takıma çıkmış oyuncu havam var. Kendi hazırlığımız yaptık ve çok tecrübeli ekibim var. Ekibin kuvvetine inanan birisi oldum, futbolcuyken de böyleydi. Tecrübeli ekibimiz var. Performans departmanımız tecrübeli. Kendi oyunumuz ismine drillerimizi ve antrenmanlarımızı hazırladık. Çok uzun süremiz yok, 1 aydan az süremiz kaldı. Hızlandırılmış biçimde olacak. Oyuncular son 10 gündür bireysel çalışmalar yapıyordu. İyi bir kamp dönemi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Emre Belözoğlu: “3 oyuncuyu kadromuza katacağız”
Emre Belözoğlu: “3 oyuncuyu kadromuza katacağız”

“3 oyuncuyu kadromuza katacağız”

Takımının transfer çalışmalarına değinen Emre Belözoğlu, “Aramıza katılan arkadaşlarımız oldu. Esasında çalışmalarımız devam ediyor. 3 adet daha oyuncuyla anlaşacağımızı ümit ediyorum. Başkanımız bize destek oluyor. Ön tarafa daha kreatif, biraz daha üretken, skora katkı yapan oyuncu arayışımız var. Görüşmelerde sona yaklaştıklarımız ve devam eden görüşmeler var. 3 adet oyuncuyu katacağız. Amacımız kampa yetiştirmekti ama gerçekçi olmak gerekir. Spor ekonomisinde sıkıntı yaşıyoruz. Kulüplerin gelirleri azaldı. Kulübün ekonomisini düşünerek transfer yapacağız. Devre arasındaki transferlerden istediğimiz verimi aldık” ifadelerini kullandı.

“Okan abiye başarılar diliyorum”

Galatasaray Teknik Direktörü olan Okan Buruk için konuşan Belözoğlu, “Okan abi için söyleyebileceğim şeyler herkesin malumudur. Benim için mühim bir insan. Futbol adamından öte abidir. Her zaman mutlu ve başarılı olmasını isterim. Sahada o da çok rekabetçi bir yapıya sahip. Sahaya çıktığımızda kendi camialarımız ismine her şeyi veririz. Ben Okan abinin hak ettiği yerde olduğunu düşünüyorum. Teknik adam olarak kulübümüzde Türkiye Ligi’nin 6. şampiyonunu çıkardı. Baktığınızda buralara gelmekte hak ettiği süreci yaşadı, kendisine başarılar diliyorum. Kendisi Galatasaray camiasında futbolculuk yaptı, herkese nasip olmayan biçimde kendi camiasında hocalık yapacak” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.