Emre Aşık’tan Boşanacağı Eşi Yağmur Aşık İçin Suç Duyurusu

Eski futbolcu Emre Aşık, boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık'ın lüks yaşamına dikkat çekerek suç duyurusunda bulundu.

Eski futbolcu Emre Aşık, boşanma aşamasında olduğu eşi Yağmur Aşık hakkında suç duyurusunda bulundu. Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın avukatı, Yağmur Aşık’ın lüks yaşamına dikkat çekti ve “Bursa’daki annesine helikopterle gitti.” dedi.

Emre Aşık, boşanma aşamasında olduğu Yağmur Aşık ile eski muhasebecisi Meryem A. ve iki kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Sabah’ın haberine göre; Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet Alp, Emre Aşık’ın imzasının taklit edildiğini belirtti ve sömürüldüğünün altına çizerek, “Muhasebeci 3 lüks ev alarak lüks yaşam sürmüş, Yağmur Aşık da Bursa’daki annesinin yanına bile helikopter kiralayarak gitmiştir.” ifadesini kullandı. Haklarında; ‘Dolandırıcılık’, ‘Mala zarar verme’, ‘Hırsızlık’, ‘Verileri hukuka aykırı ele geçirme’ ve ‘Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma’ suçlarından dava açılması istendi.

Savcılıktaki şikayete göre; 6 yıl önce Emre Aşık’ın otel olarak işlettiği “Ekamim” şirketinde ön muhasebeci olarak işe giren Meryem A., 4 yıl önce Emre Aşık’ın diğer iki ortağıyla ortaklıklarının bozulmasına sebep olmuştu.

Şirket borç batağına sürüklendi. Emre Aşık ise bu süreçte diğer kurduğu “Emolya” şirketini Yağmur Aşık’a devretti. Meryem A.’nın adına kayıtlı 3 lüks dairesi vardı. Bu evleri alma tarihi de Yağmur Aşık’ın iş avansı çektiği tarihlere denk geliyordu. Meryem A.’nın bu süreçte edindiği mal varlığı, yurtiçi ve dışı gezileri, lüks araçlar kullanması ve 3 evi de aynı tarihlerde alması, sebepsiz zenginleşme ve dolandırıcılığın açıkça göstergesiydi.Yağmur Aşık, kendisine devredilen “Emolya” şirketi için 3 milyon 500 bin lira kredi çekmiş, bu paranın 1 milyon 500 bin lirasını avukat Metin İ.’nin alarak kaybolduğunu öne sürmüştü. Bu paranın iş avansı adıyla şirketten Yağmur Aşık’a verildiği ve paranın iade edilmediği belirtildi. Yine Yağmur Aşık, “Emolya” şirketindeki 100 bin liralık hissesini, diğer şikayet edilen Ozan Girgin’e devretmişti. Bu para da futbolcudan saklandı. Emre Aşık, şirkette muvazaalı işlemlerin ardından Yağmur Aşık’ı tüm ticari konularda geçen yıl noter vasıtasıyla azletmişti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı