adplus-dvertising

Emniyet şeridi kurnazları polisten kaçamadı

İzmir’de polis ekipleri tarafından dron destekli düzenlenen trafik uygulamasında, emniyet şeridi ihlali yapan şoförler ile kurallara uymayan araç şoförleri belirlendi. Kuralları ihlal eden toplam 49 şoföre 45 bin lira idari ceza uygulandı.
Takip et
Emniyet şeridi kurnazları polisten kaçamadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekipleri, 2 Ağustos sabahı saat 08.00 – 10.00 arası, İzmir Çevreyolu Onur Mahallesi yakınlarında dron destekli trafik uygulaması gerçekleştirdi. Uygulamada, emniyet şeridini ihlal ederek öbür şoförlerin hakkını gasp eden ve trafiği tehlikeye sokan 25 şoför ile seyir halinde iken iletişim araçlarını ele alarak kullanan, emniyet kemeri ve kask takmayan 24 şoföre toplam 45 bin lira idari ceza uygulandı.

Emniyet şeridi kurnazları dron ile belirlendi

Yolda, sabah trafiğini bahane ederek emniyet şeridinden ilerlemek isteyen araç şoförleri, polis ekipleri tarafından havadan dron ile görüntülenirken, polis ekiplerini karşılarında gören araç şoförlerinin orta ve sol şeride girerek kendilerini gizlemeye çalıştıkları da görüldü. Öte yandan, emniyet şeridinden gelip önüne geçen araç şoförünün polis tarafından durdurulduğunu gören bir vatandaş ise olaya tepkisini alkış tutarak gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.