Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Çankırı’da Törene Katıldı

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Çankırı'da Özel Harekat Polis Eğitim Merkezinde Libyalı polislere verilen eğitimin mezuniyet törenine katıldı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi’nde Libya Polis Teşkilatı Personeli’ne dönük yapılan 2. Dönem Temel Özel Hareket Eğitimi kapanış törenine katıldı.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI

Kapanış törenine, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş’ın yanı sıra, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Libya İçişleri Bakanı Fathi Ali Bashaagha, Özel Harekat Başkanı Selami Türker Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge, kursiyerlerin aileleri ve teşkilat üyeleri de katıldı.

“POLİS TEŞKİLATI DÜNYAYA DA ÖRNEK OLUYOR”

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş burada gerçekleştirdiği konuşmasında, “Kanunların kendilerine verdiği görev ve yetkileri, hukuk devletine saygı içinde en iyi şekilde ifa etmeleri için mensuplarına modern ve etkili bir eğitim stratejisi uygulayan Türk Polis Teşkilatı yalnızca ülkemizde değil, dünyada da örnek gösterilen bir kurum haline gelmiştir. Bu başarı ve haklı gururun temelinde; teşkilatımızın uzun yıllara dayanan köklü geçmiş ve deneyiminin yanında personelini her türlü mesleki ve hukuki bilgilerle donatan, eğitim kadrolarımızın bilgi, azim ve gayretinin bulunduğu muhakkaktır” dedi.

LİBYALI POLİSLERE EĞİTİM

Konuşmasının devamında Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Bu doğrultuda, eğitim ve güvenlik alanındaki tecrübelerimizi bizimle aynı kültür ikliminde bulunan dost ve akraba ülkelerle de paylaşmak amacıyla imzalanan ikili anlaşmalar ve güvenlik işbirliği protokolleri çerçevesinde, 1992 yılından bu güne kadar birçok ülkeden misafir öğrenci ülkemizde eğitim alarak kendi ülkelerinin güvenlik teşkilatlarına katılmışlardır. Bu güvenlik işbirliği protokolleri çerçevesinde, 2011-2019 yılları arasında daire başkanlıklarımız tarafından 36 farklı alanda 641 Libya Polisi’ne gerek ülkemizde gerekse Libya’da eğitim verilmiştir. Ayrıca 2012-2013 yılları arasında 804 Libya Polis Akademisi öğrencisine Polis Akademisi Başkanlığımız tarafından eğitim verilmiştir. Yine Libya makamlarının talepleri ve Sayın Bakanımızın talimatları üzerine her programa 50 personelin katılımıyla toplam 200 Libya Polis Teşkilatı personeline dört haftalık ‘Temel Özel Harekat Eğitimi’ verilmektedir.” diye konuştu.

Tören, dereceye giren kursiyerlere hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı