Emmy’de Kanalların Arasındaki Rekabet Kızıştı!

Televizyon sektörünün en iyilerinin seçildiği Emmy'de adaylar belirlendi. HBO kanalı ve meşhur dizisi en çok adaylık gösterilen kanal ve dizi oldu.

Her yıl olduğu gibi bu yılda televizyon dünyasının en iyilerinin belirleneceği Emmy Ödülleri, dokuzuncu ayda Los Angeles’da düzenlenecek. Tüm dünyada büyük kitlelerce izlenen ve büyük beğeni toplayan GoT dizisi otuz iki alanda ödül adayı gösterilerek tarihe geçti.


Dizinin yayınlandığı HBO kanalı, toplamda yüz otuz yedi dalda aday gösterilerek, 2015 yılında yüz yirmi altı dalda aday olarak kırdığı rekoru yeniledi. HBO’yu bu yıl yüz on yedi dalda aday gösterilen Netflix takip ediyor. Ayrıca, NBC üçüncü sırada elli sekiz adaylık ve Amazon dördüncü sırada kırk yedi adaylık almış oldu.

REKABET HER YIL GİDEREK ARTIYOR

Ayrıca, birden fazla Emmy adaylığı alan diğer gösteriler arasında Amazon’un The Marvelous Mrs. Maisel’i yirmi dalda, HBO’nun bir diğer dizisi olan Çernobil on dokuz dalda, Saturday Night Live on sekiz dalda, HBO’nun Barry ve FX’in Fosse / Verdon’u on yedi dalda aday gösterildi. Netflix’in When They See Us dizisi de on altı farklı dalda aday gösterilmeyi başardı. 1949 yılından bu yana düzenlenen dev organizasyon, ilk zamanlar sadece altı ödül dağıtırken bugün, gelişen ve değişen televizyon dünyası ile birlikte otuzdan fazla ödül dağıtıyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı