Eminevim battı mı? 2021 Eminevim’de neler oluyor? Eminevim kimin?

Son olarak BDDK uyum sürecinde günlük teslimat rekoru kırdığı belirlenen Eminevim için sosyal medyada battığı yönünde haberler çıktı. Şirket tarafından bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Eminevim battı mı sorusunun yanıtı dün gece saatlerinden bu yana bu sistemden ve firmadan ev alan vatandaşlar tarafından merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, Eminevim sahibi Emin Üstün kimdir?
Takip et
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

En son uyum sürecinde teslimat rekoru kırması ile gündeme gelen Eminevim firmasının battığı iddia ediliyor. Sosyal medyada çıkan haberler sonrasında birçok vatandaş ise Eminevim battı mı, Eminevim’de neler oluyor, Eminevim’in sahibi kim gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı.

Emin Grup Başkan Yardımcısı M. Musab Üstün daha öncesinde Mart ayı içerisinde yaptığı açıklamasında, koronavirüs salgınına rağmen yıl sonuna kadar belirlenen yıllık 27 bin teslimat hedeflerine ulaştıklarını ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceklerini söylemişti. Peki, Eminevim battı mı?

Ancak sosyal medyada son birkaç gündür Eminevim’in battığı yönünde iddialar dolanmaya başladı.

Eminevim batıyor mu?

Sosyal medyada Eminevim’in battığına ve sistemin çöktüğüne dair bir çok söylenti dolaşıyor. Aynı zamanda evlerini teslim alamayan vatandaşların firma önünde protesto gösterileri yaptığına dair görüntüler de sosyal medya üzerinden dolaşıma sokuldu. Konu hakkında açıklamada bulunan Av. Asil Kocaçınar “Kartopu Sözleşmeleri, hukuki açıdan hala üzerinde çokça tartışılan ve tartışılan bu görüşler arasında nüanslar bulunan Sözleşmelerdir. “Eminevim Batıyor mu?” diye soranların; bu konuyu, tedbir talebiyle yargıya intikal ettirmelerini öneririm. Aksi halde çok geç olabilir.” dedi.

Eminevim çöktü mü?

Eminevim çöktü mü, Emineevim battı mı gibi aramalar vatandaşlar tarafından yoğun olarak yapılırken, şirketin bu konuda açıklama yapması bekleniyor. Ancak Eminevim şirketi tarafından şu ana kadar vatandaşların içini rahatlatacak bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın bir türlü gelmemesi de şirketin batacağı yönünde iddiaların daha da güçlenmesine neden oldu.

Vatandaşlar tapularını istedi

Eminevim isimli firmanın “Kurtköy 5YÜZ60” isimli projesinden konut ya da arsa alan vatandaşlar mağdur oldukları belirterek Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Emin Grup A.Ş.(Eminevim)’den konut ya da arsa alan ancak tapularını alamayan vatandaşlar, Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı. “Eminevim artık emin değil”, “Tapumuzu istiyoruz” ve “Eminevim pişmanlıktır” yazılı pankartlar taşınan eylemde Eminevim’in geliştirdiği Kurtköy 5YÜZ60 isimli proje ile ev ya da arsa alan vatandaşlar tapularını istedi.

5 YILDIR TAPU BEKLİYOR

Konu ile ilgili bir kişi de şikayetvar.com isimli sitede şu yorumda bulundu.

“2014 yılında Eminevim’in Kurtköy 560 projesinden 4 adet otel hissesi aldım 2016 yılında tapuyu vereceklerini beyan ettiler Ancak yıl 2021 oldu. Tapuyu hala vermediler, iletişime geçtiğimizde Tapuyu vermeyeceklerini otel hisselerimi Eminevim’in belirlediği komik bedelle almak istediklerini söylediler. Eminevim’e güvenmenin bedelini çok ağır ödüyorum.”

Gazeteci Barış Yarkadaş da mağdurların sorunlarını sosyal medyadan yaptığı paylaşımla gündeme getirdi. Yarkadaş paylaşımında “Kontrolsüz büyüyen emlak şirketlerinden Emin Evim’in mağdurları Üsküdar Altunizade’de buluştu. Mağdurlar, tamamlanmayan projelerin muhatabını arıyor ve şirkete açıklama yapması için çağrı yapıyor. Bir ay önce bu konuya dikkat çekmiştim. Bu gece ise yasası çıkıyor. Sorun ciddi..” dedi

Eminevim battı mı? 2021 Eminevim’de neler oluyor? Eminevim kimin?

Eminevim  Kurucusu Emin Üstün Kimdir?

8 Temmuz 1951 tarihinde Bolu’nun Gerede ilçesinde dünyaya gelen Emin Üstün, Eminevim kurucusu ve sahibidir. Lise öğrenimine 1966’da başlayan Üstün, Kastamonu Erkek Sanat Enstitüsü’nde (Endüstri Meslek Lisesi) torna tesviye bölümünden 1969 yılında mezun oldu.

1969-1974 yılları arasında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Galatasaray Mühendislik Yüksek Okulu (Yıldız Teknik Üniversitesi) Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi.

1973 yılında lif ve pres imalatı yapan LİFSAN Hidrolik Sanayi Şirketini kurdu. 1987 yılında ise inşaat ve arsa işleri alanında faaliyet gösteren GENTAŞ’ı kurdu ve bu faaliyetleri ise günümüze kadar deva ettirdi. 1991 yılında ise halen şu an faaliyetlerine aktif olarak devam eden ve elbirliği sistemine dayalı faizsiz bir sitem ile müşterileri otomobil sahibi yapan Eminotomotiv’i kurdu.

Emin Üstün 2005 yılında otomobildeki Elbirliği Sistemini konuta uyarlayarak, vatandaşımıza faizsiz ev almasını sağlayan bir organizasyon olan Eminevim’i kurdu. 40 şubeyle başlayan sistem şu an ülke genelinde 60’tan fazla ilde toplam 103 şubeye ulaştı. Kurduğu sistemle Türkiye’de 135 binin üzerinde kişi ev ve otomobil sahibi oldu.

Emin Üstün, 27 Aralık 2019 yılında beraberindeki heyetle birlikte yeni yatırım görüşmeleri için gittiği Ukrayna’da hayatını kaybetti.

Eminevim için yapılan yorumlar da pek olumlu değil

Eminevim battı mı? 2021 Eminevim’de neler oluyor? Eminevim kimin? Eminevim battı mı? 2021 Eminevim’de neler oluyor? Eminevim kimin? Eminevim battı mı? 2021 Eminevim’de neler oluyor? Eminevim kimin?

Eminevim battı mı? 2021 Eminevim’de neler oluyor? Eminevim kimin?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.