Emine Erdoğan’ın Salda Gölü Paylaşımı Gündem Oldu

Yaptığı paylaşımda Salda Gölü'nün ülkemizin nadide güzelliklerinden biri olduğuna vurgu yapan Emine Erdoğan, "Orada yürütülen çalışmaların takipçisi olacağım" ifadelerini kullandı.
Emine Erdoğan’ın Salda Gölü Paylaşımı Gündem Oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Salda Gölü’ndeki çalışmalara ilişkin yaptığı paylaşım sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Doğal güzelliği ile herkesi mest eden gölde bakanlık eliyle yürütülen çalışmaları yakından takip edeceğini vurgulayan Emine Erdoğan, “Salda Gölü, nadide güzelliklerimizden birisidir. Bakanlığımızın bölgeyi geçmişteki hoyrat kullanımından korumak için samimi bir gayret içinde olduğuna inanıyorum. Milletimizin ortak hassasiyetlerinin gözetilmesi için ben de konunun takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’U DA ETİKETLEDİ

Emine Erdoğan’ın paylaşımı kısa sürede çok sayıda yorum ve beğeni aldı. Erdoğan’ın bu paylaşımına Bakan Murat Kurum ile Bakanlığın hesaplarını da etiketlemesi de dikkat çekti.

“YAPILAŞMA YAPILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Öte yandan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Kurum, şu açıklamayı yaptı: “Buraya hiçbir şekilde hiçbir yapılaşma yapılmasına müsaade etmiyoruz. Salda Gölü, ÖÇKB ilan edilmeden önce günlük diye tabir edilen ancak günlük olmayan çadırların, barakaların, konteynerlerin olduğu bir alan iken biz bu alanı valiliğimiz ve genel müdürlüğümüz desteğiyle bu hale getirdik. Buradaki bütün kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdik ve yapacağımız projede de bu kıyı kenar çizgisi içinde hiçbir şekilde yapılaşma yapılmasına müsaade etmeyeceğiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.