Emine Bulut Davasında İlk Duruşma Bugün

Kırıkkale’de 38 yaşındaki eski eşi Emine Bulut’u kızının yanında bıçaklayarak ve boğazını keserek öldüren Fedai Varan, bugün ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

Emine Bulut’un katilin, eski eşi Fedai Varan ilk kez hakim karşısına çıkıyor. ‘Canavarca hisle tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Fedai Varan’ın davası, Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

18 Ağustos Pazar günü Kırıkkale Menderes Caddesi’nde bir dönercide meydana gelen olay sonrası Fedai varan hakkında hazırlanan iddianame 5 günde hazırlandı ve aynı gün mahkeme tarafından kabul edilmişti.

81 İLDEN 200 AVUKAT GELECEK

Sosyal medyada yayıldıktan sonra toplum üzerinde infial yaratan videoda Emine Bulut’un kızının sesinin feryatları da duyulmuştu. Cinayetten sonra Kırıkkale F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na yerleştirilen Varan, güvenlik nedenleri ile Bolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edildi.

Bugün görülecek duruşmayı 81 ilden 200 avukat izleyecek. Ayrıca birçok dernek de bu duruşma için Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hazır bulunacak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı