adplus-dvertising

Emin Müftüoğlu: ‘Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlandı’

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Türkiye’nin tanıtımına mühim bir katkı sağladığını söyleyerek, bir sonraki hedeflerinin dünya ve olimpiyatta madalya kazanan branş olmak olduğunu ifade etti.
Takip et
Emin Müftüoğlu: ‘Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlandı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Çok özel ve heyecanlı bir tur olduğunu belirterek sözlerine başlayan Müftüoğlu, “Özel etaplar vardı. Tarihe ve doğaya saygı mottosuyla yola çıktık. Bodrum’da ’57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Hatıra Ormanı’ dikerek tura başladık. Çanakkale’ye geldik. Turizm bölgelerindeki bütün güzel bölgeleri geçtikten sonra Çanakkale Köprüsü’nü geçerek 57. Alay’a geldik. Doğadan tarihe geldik. Sondan bir önceki etap çok özel bir etaptı.

Türkiye’de bisikletin teknik ve yöntem olarak uygulanacağı özel etaplar azdır ama inanılmaz bir etap oldu Gelibolu-Tekirdağ etabında. Orada neticeler değişti. Bugüne kadar hep ‘Kraliçe etabı’ dediğimiz dağ etaplarında yarışı kazanan belli olurdu. Bu turda ilk defa farklı bir netice gün yüzüne çıktı. Özel etapların sonrasında çok güzel bir tur oldu. Tanıtım, sportif ve sporcu manasında inanılmaz bir tur oldu” ifadelerini kullandı.

Emin Müftüoğlu: ‘Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlandı’

“Herkesin Cumhurbaşkanımıza bir teşekkür borcu olduğunu düşünüyoruz”

57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 5 kıtada 190 ülkede yayınlandığını belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “5 kıta, 190 ülkede yayınlandı. 26 uluslararası medya kuruluşuyla sözleşme imzaladık. Canlı ve özet yayınlarla çok geniş bir kitleye ulaştık. Ülkemizi bundan daha güzel tanıtacak ne olabilir ki? Havadan ve özel çekimlerle çok güzel görüntüler gün yüzüne çıktı. Çok iyi bir tanıtım atağı gerçekleşti. Turizm Bakanlığı’nın Tanıtım Geliştirme Ajansı’yla çalıştık. Yabancı basın mensupları geldi. Sosyal medya, dijital medya, görsel medya ve yazılı medya tura yoğun alaka gösterdi ve destek verdi. Bütün ajanslara, medya kuruluşlarına ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Elde etmek istediğimiz her şey vardı. Bakanımız 2 defa tura katıldı. Spor adamı olarak Spil Dağı’na sporcularla birlikte çıktık. Dünkü finale de geldi kendisi. Spor bakanımız bu turun önderi ve lideriydi.

Emin Müftüoğlu: ‘Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlandı’

Onun önderliğinde biz de bisiklet ailesi olarak, medya olarak, valilerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşları olarak hep beraber bu organizasyonu gerçekleştirdik. Spor bakanımıza da katkı ve liderliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Tabii ki en önemlisi de bu organizasyonun Cumhurbaşkanımızın himayelerinde olması. Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Çanakkale Köprüsü’nden geçerken inanılmaz duygulara kapıldık ve buradan geçerken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a herkesin bir teşekkür borcu olduğunu düşünüyoruz. Gelişen Türkiye’nin böylesine bir aydınlık yüzünü, büyük bir projesini kazandırdığı için teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Emin Müftüoğlu: ‘Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlandı’

“Önümüzdeki sene tanıtım atağı olacak bir tur bekliyoruz”

Önümüzdeki sene gerçekleşecek olan 58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hakkında da konuşan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, “2008 senesinde başladığımız hikayede biz ‘Pro Tour’ demiştik ve 2017’de bunu almıştık. Geriye düştüğümüz yerden tekrar ‘Pro Tour’ diyoruz ve en üste çıkacağız. Bizim hedeflerimiz var. Ekip olarak çok iyi bir yönetim kurulumuz var. Herkes beraber çalışıyor. Yapabildiklerimizin en iyisini yapmaya çalıştık bu sene. Gelecek sene ve daha ardından dünyanın en iyi organize edilen turları arasında olmayı hedefliyoruz. Bunun sonrasında ‘Pro Tour’ ile alakalı çalışmalara başladık. Lobimizi yapıp tekrar buraya çıkmak istiyoruz. Gelecek sene çok özel ve daha fazla ‘World Tour’ yani profesyonel sporcuların katıldığı, herkesin heyecanla izleyeceği ve tanıtım atağı olacak bir tur bekliyoruz.

Bu sene tarihimizdeki ilk kapalı, Olimpik Veledrom açılıyor. Konya’da İslam Oyunları’na hazırlanıyoruz. Bu veledrom ile beraber ülkemizin ana hedeflerinden ve bizim de ana misyonumuz olan, dünya ve olimpiyatlardaki madalya hedefiyle yola çıktık. Bununla alakalı çalışmaları sürdürüyoruz. Bu ülke artık, jimnastik ve okçuluktaki gibi, yeni madalya heyecanı duyulacak bir branş görecek. Bunu mutlaka başaracağız” diye sözlerini tamamladı.

Bozhan Memiş – Ozan Buğra Koşar – Samet Yalçın

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.