adplus-dvertising

Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

9 Nisan Şarkılar Bizi Söyler konukları kimlerdir merak ediliyor. Programın bugünkü konuklarından birisi Emel Müftüoğlu oldu. Bunun ardından izleyiciler, Emel Müftüoğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir, şarkıları neler? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Emel Müftüoğlu kimdir? Hayatı ve biyografisi nedir merak etti. İşte detaylar…
Takip et
Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 0

Emel Müftüoğlu doğum tarihi : 14 Ekim 1961

Emel Müftüoğlu kaç yaşında : 60 yaşında

Emel Müftüoğlu nereli : İzmir

Emel Müftüoğlu mesleği ne : Şarkıcı, Oyuncu

Baba tarafı Merdivenci ailesine mensup, aslen Afyonkarahisarlı bir baba ve Artvinli bir annenin kızı olan olan Emel Müftüoğlu, babasının asker olması nedeniyle ilk ve ortaöğrenimini farklı şehirlerde tamamladı. Meşhur olmadan önce, yıllarca Afyonkarahisar TEK görevlisi olarak çalıştı.

Emel Müftüoğlu 9 Nisan Cumartesi 2022 tarihinde Kanal D’de yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olmuştur.

Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Emel Müftüoğlu’nun Eski Sevgilisi İntihar Etti

Ünlü şarkıcının uzun yıllar birlikte olduğu eski sevgilisi Bülent Yağız, borçları yüzünden intihar ederek yaşamına son verdi. Acı haberi sosyal medyadan Oktay Kaynarca duyurdu.

Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ünlü oyuncu, Yağız’la birlikte çekilen fotoğrafını sosyal medyada paylaştı ve altına şu notu düştü: “Dün gece bunalıma girip kalbine ateş ederek intihar ediyor. Ben gece öğrendim. Cesedi, Adli Tıp’a kaldırıldı. Değer miydi bilmem, sen daha iyi bilirsin ama yapmasaydın keşke. Umarım huzuru bulmuşsundur. Allah ruhuna rahmet etsin kardeşim.”

Emel Müftüoğlu’nun Kızı İntihar Girişiminde Bulundu

Çağrı Müftüoğlu, 4. katlı apartmanın çatısından atlayarak ölmek istedi. Toprak zemine düşerek omuru ile sol eli kırılan ve Alman Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ünlü pop müzik sanatçısı Emel Müftüoğlu,kızı Çağrı’nın 15 yaşındayken teşebbüs ettiği intihar olayını anlattı; “Duygusal bir dönemine denk gelmişti. Tam deprem zamanıydı. Çok sevdiği arkadaşlarını kaybetti. Zor günler geçiriyordu…”

Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Çok sevdiği, beraber büyüdüğü arkadaşı bizim alt katımızda oturuyordu. Depremden bir gün önce bunlar piknik planı yapmışlardı. O arkadaşlarına gelemeyeceğini ve İzmit’e gitmesi gerektiğini söylemişti. Bunlar da ona tavır alıp küsmüşlerdi. Sonra bu çocuk depremde öldü. Öğrendiklerinde çok perişan oldular. Ben bu kadar ciddiye alacaklarını tahmin etmiyordum açıkçası. Hakikaten çok ağır etkilenmiş meğerse. Zaten iki üç gün içinde de bu olay gerçekleşti. Kendi kafasına göre herşeyi çok anlamsız bulmuştu ve bir de küs gitmenin ağırlığı vardı üstünde. Yani çok yoğun bir duygusal çatışma nedeniyle yaşanmış bir şeydi bu. Bu nedenle çok fazla sorgulayamıyorsunuz da.

Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Emel Müftüoğlu’nun gençliği

Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?Emel Müftüoğlu’nun kızı ve eski sevgilisi neden intihar etti? Emel Müftüoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli?

Emel Müftüoğlu’nun Müziğe başlaması

1985 yılında profesyonel müzik hayatına ilk adımını Güneş gazetesinin açtığı müzik yarışmasında birincilik alarak attı. Aynı yarışmada ikincilik alan Erdal Çelik’le bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel-Erdal ikilisi, Atilla Özdemiroğlu’nun kurduğu ART’den 1985 yılında “Öyle Bir Aşk” ve 1988 yılında da “Alaturka Benim Canım” isimli iki albüm çıkardı.

Emel’in Erdal ile müzikal ortaklığına son vererek solo kariyerine başlaması 1989 yılında gerçekleşti.

Şahin Özer Plak’la anlaştı ve 25 Eylül 1990 tarihinde bu müzik yapım firmasından yayınlanan “Karlar Düşer” isimli albümüyle iyi bir satış rakamı yakaladı. Albümdeki şarkılardan “Hangimiz?” haricindekiler Yunan şarkılarına Türkçe söz yazılarak yapılmıştı. Ardından 5 Eylül 1992 tarihinde yayınlanan ikinci albümü “Faka Bastın” geldi. İlk albümdeki başarıyı aratmadı ve daha büyük satış rakamlarına ulaştı. Müzik tarihinde billboard’u yapılan ilk albüm olan “Faka Bastın”ın aynı adlı şarkısının klibini Sinan Çetin yönetti. O yıla kadar klipleri hep televizyon yönetmenleri çekiyordu. İlk defa bir sinema yönetmeni bir kliple izleyici karşısına çıkmıştı. “Faka Bastın” bir Şehrazat şarkısıydı. Bundan iki yıl sonra 12 Mayıs 1994 tarihinde Emel’ce isimli üçüncü solo albümü piyasaya çıktı. Bu albümün fotoğrafları ve imajı Fransa’da gerçekleştirildi. “Korkuyorum”, “Deli Et Beni”, “Yeter” ve “Çal Beni” adlı şarkılar hit oldu. “Korkuyorum” klibi İlknur Bozkurt ile beraber çekilmişti ve lezbiyenlik teması işlenmişti. Bu, o zamanın Türkiye’si için çok büyük bir girişimdi.

“Emel’ce”den bir yıl sonra 20 Ocak 1995 tarihinde Emel yine bir ilke imza attı. Sezen Aksu ile tanışan ve ondan iki şarkı alıp “Hovarda” adlı teklisini yapan Emel, gelmiş geçmiş en çok satan, hatta albümlerden bile daha çok satan bir tekliye imza atmış oldu. MTV Avrupa’nın ülkeler arası düzenlediği bir video klip yarışması olan “Euro Video Grand Prix”de, Türkiye’nin üç adayı arasında ipi göğüsleyerek finale katılmaya hak kazanan Abdullah Oğuz imzalı “Hovarda” klibi 16 ülke arasında 51 puanla yarışmanın yedincisi oldu. Klipte, Deniz Arcak ve Seray Sever gibi ünlüler de yer almıştı.

1995 yılının Aralık ayında Emel, hayranlarının karşısına yapımcılığını Sezen Aksu’nun, düzenlemelerini ise Onno Tunç ve Murat Yeter’in üstlendiği “Ruhun Duymaz” albümü ile çıktı. Hit olmaya aday “Bir Ümit Doğmaz mı?”, “Her Gece” ve müziği Ercan Saatçi’ye ait olup sonrasında Saatçi’nin de seslendirdiği “Sakatlık Bende” gibi şarkılara rağmen 150.000 tirajının altında kalan albüm büyük hayal kırıklığı yarattı.

“Ruhun Duymaz” albümünün ardından 28 Mayıs 1998 tarihinde “Bana Özel” çıktı. Albümde Nazan Öncel, Bendeniz gibi ilk defa şarkı aldığı yorumcuların şarkıları da yer aldı. “Bana Özel”, hayranlarının dinleye dinleye bıkmadığı bir albüm olurken albümdeki Şehrazat şarkıları biraz geri planda kalmıştı.

İki yıl sonra yine ilginç bir albümle merhaba dedi Emel. “Mucize” 2000 yılının Mart ayında piyasaya çıktı. “Gel Günaha Girelim” adlı Sezen Aksu şarkısı dillere pelesenk olmuştu. Bu albümde de ilkler vardı. Serdar Ortaç ve Doğuş’tan şarkı alan Emel, eski albümlerindeki şarkılardan “Kal Benimle” ve “Çal Beni”yi tekrar seslendirmiş, üstelik “Kal Benimle”de sanatçı kızı Çağrı’yla düet yapmıştı. “Mucize” adlı Sezen Aksu şarkısının klibi MTV’de yayınlanırken aynı adlı albüm Türkiye’de internet erişimi yüklenerek promosyonu yapılan ilk CD olmasıyla da dikkat çekti. Ayrıca 2000 yılında Emel sadece yorumcu kimliğiyle değil, Özer Plak’ın pop müzik sanatçılarının sanat direktörü olarak da çalışmalarına devam ediyordu. Ferda Anıl Yarkın “Yaralıyım”, Deniz Seki “Anlattım”, Murat Başaran “Azıcık Ucundan”, Fulden Uras “Birileri Gelse” gibi albümlerin kaset kapaklarından promosyon (televizyon, radyo, basın) çalışmalarına her şeyiyle bizzat ilgilenmeye başladı.

22 Kasım 2002 tarihinde “Arabesk” albümü çıktı. Sessiz sedasız çıkan bu albümdeki şarkıların neredeyse tamamı Emel’in keşfettiği Alper Narman-Fettah Can ikilisine aitti. Bu ikili daha sonra bir sürü isme şarkı verdi. Albümde yer alan “İllallah” adlı Sezen Aksu şarkısı, “Kader” ile birlikte radyolarda en çok çalınan şarkılar arasına girdi.

Aslında bir tekli çıkarmak istediği 15 Aralık 2004 tarihinde Emel, Sezen Aksu’nun ısrarıyla bu projeyi albüme dönüştürdü. “Yaz Geldi” ve “Zorlama” tekli çıkacak diye radyolara verilmiş ve bütün yaz boyunca çalmıştı ama albüm yeni yıla yaklaşırken çıktı. Yapımcılığını yine Sezen Aksu’nun üstlendiği “Çok Ayıp”, Müftüoğlu’nun yakın arkadaşlarını buluşturan bir albüm oldu. İzel, Deniz Seki ve Işın Karaca gibi isimler albümün vokallerinde yer aldı.

Müftüoğlu’nun 25 Mayıs 2007’de çıkan “Eğlenilecek Kızlar Evlenilecek Kızlar” EP’si çok sayıda gazeteye haber konusu oldu. EP’de Sezen Aksu’ya ait şarkılarla, Sude Demir’in, Eda-Metin Özülkü çiftinin ve Kenan Doğulu’ya vokalistlik yapmış olan Sıla Gençoğlu’nun da birer şarkısı yer aldı.

2016 yılında Best Of albümü “Emel ile Yeniden”i çıkardı.

TV programları, diziler, filmler:

Emel ilk olarak 1991 yılında Star TV’de yayınlanan, yönetmenliğini Funda Aras’ın yaptığı, senaryosunu Necef Uğurlu’nun yazdığı “Şen Dullar” adlı TV dizisinde oynadı. Bir sonraki oyunculuk denemesini ise 1995 yılında Sinan Çetin’in yazıp yönettiği “Bay E” filminde yaptı.

2003 yılında Talat Bulut ile başrolünü oynadığı “Aşk Olsun” Kanal D’de yayınlanmaya başladı. Yönetmenliğini Yasemin Türkmenli’nin yaptığı, senaryosunu Mustafa Uğur Yağcıoğlu’nun yazdığı dizi yüksek izlenme oranlarına erişti. Dizi bittiğinde ise diziye hâlâ çok yoğun bir ilgi vardı ve sevenleri sürekli “Neden bitti?” diye sordu.

2005 yılında Show TV’de kısa süre yayınlandıktan sonra yayından kalkan, yönetmenliğini Kartal Çidamlı ve Ersoy Güler’in yaptığı, senaryosunu İnci Uluçay’ın yazdığı “Sessiz Gece” adlı dizide rol aldı.

Bunların dışında uzun yıllar TRT, atv, TV8 ve 360 tv’de Emelce, Kanal D’de Emel İçgüdü, TGRT’de İdil Çeliker’in eşlik ettiği Emelce Sabahlar ve 2008 yılının yaz aylarında Şafak Sezer’le birlikte Çifte Kavrulmuş adlı TV programlarını yaptı. 2004 yılının Eylül ayında Deniz Seki ile birlikte sabahları Kadınca Çarkıfelek programını sundu, ancak program kısa ömürlü oldu.

Star TV’de yayınlanan Son Ağa dizisinde Tamer Karadağlı’yla başrolde yer aldı. TRT’de Ahmet Uğurlu ile birlikte “Zoraki Başkan” adlı dizinin başrolünde oynadı. 2013 yılının Eylül ayından itibaren FOX’ta yayınlanan Çocuklar Duymasın adlı dizide rol aldı.

DİSKOGRAFİSİ

Albümleri:

 • Karlar Düşer (25 Eylül 1990)
 • Faka Bastın (1992)
 • Emel’ce (1994)
 • Ruhun Duymaz (1995)
 • Bana Özel (1998)
 • Mucize (2000)
 • Arabesk (2002)
 • Çok Ayıp (2004)
 • Emel ile Yeniden (2016)

Teklileri ve EP’leri:

 • Hovarda (1995)
 • Eğlenilecek Kızlar Evlenilecek Kızlar (EP, 25 Mayıs 2007)
 • Gündem Yaratayım mı? (2018)
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.