Emeklilikte Yaşa Takılanlara Erdoğan’dan Kötü Haber

Eyt yani Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili Erdoğan, tarafından yapılan açıklama bekleyişe son verdi ve bir düzenleme yapılmayacağı bildirildi.

Günlerdir Türkiye gündeminden düşmeyen bu konu pek çok kişi tarafından önemle takip ediliyor. Belli ki emeklilikte yaşa takılmayı gençlerden tutun yaşlılara kadar birçok kişi dikkatle izlemekte ve son durumları önemle incelemektedir.


Fakat geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarında “Seçimi kaybetsek dahi yokum” diyerek son noktayı her ne kadar koymuş olsa bile birçok siyasetçi tarafından bu konu hala gündemde tutulmakta ve bununla ilgili stratejik adımlar atmaktalar.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILMA SAYILARI NEDEN ARTTIRILDI?

Emeklilikte yaşa takılanların her gün artması ve günümüzde yaşanan birçok finansal savaşların neticesinde ortaya çıkan batıklar ve birçok parasal sorunun ortaya çıkması emeklilikte yaşa takılma sorununu ortaya çıkardı.

EYT İLE İLGİLİ YAPILAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bakanlıkta EYT konusunda birçok önemli çalışma yaptıklarını söyleyen Selçuk, şunları kaydetti:

“Bakanlık olarak elimizde birçok analiz var. Birçok çözümü denedik. Fakat hiçbirisinin maliyeti ülke için sürdürülebilir bir oranda değil. Ayrıca emeklilik yaş şartını bekleyenler için 1998 öncesinde işe giren zaten beklemesi gereken yaşı 60 ya da 65 değil, 48. Buradakiler 65 yaşını zaten beklemeyecek, kademeli olarak emekli olabilirler.


Burada emeklilik yaşının 65 olduğu meselesi de doğru değil. Şu anda 65 yaş şartı cinsiyet fark etmeksizin sigortalılar için tahmini olarak 2048’de sağlanması düşünülüyor. Günümüzde ortalama emeklilik yaşımız 53’tür.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı