Emeklilere Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek? Tarihi Kesinleşti!

Bakan Selçuk, emekli bayram ikramiyelerinin 8-9 Ağustos tarihinde ödeneceğini açıkladı.
Emeklilere Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek? Tarihi Kesinleşti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin bayram ikramiyelerinin verileceği tarihi açıkladı. Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen emeklilere bayram ikramiyesi uygulaması bu yıl da devam ediyor. Ramazan ve Kurban Bayramı’nda olmak üzere yılda iki sefer verilen emekliye özel bayram ikramiyesinin, Kurban Bayramı için ödeneceği tarih belli oldu.

Bakan Selçuk, emeklilere yönelik bayram ikramiyelerinin 8 Ağustos Perşembe ve 9 Ağustos Cuma günleri hesaplara yatırılacağının müjdesini verdi.

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLECEK?

Bayram ikramiyerinden, SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri faydalanabilecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Önümüzdeki hafta içi 12 milyon emeklinin eline geçecek olacak ikramiyenin ne kadar olacağı merak konusu oldu.
Emekliler için 1000 olarak belirlenen bayram ikramiye, birden fazla aylık alanlar için aldıkları ödenek üzerinden hesaplanacak. Ölüm aylığı alanlar için ise, hisse oranından hesaplanan tutar kadar ödeme yapılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.