Emekli Olup Köylerine Gittiler, Herkese Örnek Oldular!

Uzun yıllar sağlık sektöründe çalışan emekli çift Diyarbakır’daki köylerine dönüp tavuk çiftliği açtı. İşleri büyüten çiftin yaptıkları bölgedeki gençlere örnek oluyor.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde uzun süre sağlık çalışanı olarak hayatını devam ettiren Vedat ve Gazel Yılmaz çifti son görev yerleri olan Çanakkale’de emekli olunca köylerine dönme kararı aldı. Diyarbakır’a dönen çift, burada bir kısmını devlet desteği kurdukları tavuk çiftliklerinde üretime başladı.

Babadan kalma arsalarına ev ve çiftlik inşa eden çiftin tavukları aracı firmalar aracılığı ile yurt dışına bile gönderiliyor. Emeklilikte yatmak yerine çalışmanın kendilerine daha çekici geldiğini söyleyen Gazel Yılmaz, yaptıkları işlerin gençlere de örnek olduğunu ve sürekli yanlarına gelerek kendilerinden görüş almak isteyen gençlerle konuştuklarını söyledi. Hemşirelik kariyeri boyunca hastalarla ilgilendiğini belirten Gazel Hanım, şimdi de civcivlerle aynı yaklaşım ile ilgilendiğini söylüyor.

KAPASİTE ARTIRILACAK

Sağlık görevlisi olarak görev yaptığı uzun yılların ardından 2 yıl çalışmadığını belirten Vedat Yılmaz ise bu süreçte kendini boşlukta hissettiğini belirterek şimdiki amaçlarının çiftliklerinin kapasitesini artırmak olduğunu dile getirdi. Vedat Bey de tıpkı işe gibi, yaptıkları işin son derece zevkli olduğunu belirterek gençlere tavsiyelerde bulundu ve devlet teşviklerinin bu alandaki önemine değindi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı