adplus-dvertising

Emekli maaşı kadar nafaka ödüyor: Maaşından 25 TL kaldı

Adana’da emekli bir adam boşandığı eşine ve 2 çocuğuna 4 bin 672 liralık maaşından 4 bin 626 lira 77 kuruş nafaka ödüyor. İlaç katılım payı da ödeyince maaşından 25 TL kalan adam nafakanın tekrardan düzenlenmesi için destek bekliyor.
Takip et
Emekli maaşı kadar nafaka ödüyor: Maaşından 25 TL kaldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Memur Abtullah Akçin (55), 30 yıl önce Fadime Akçin (52) ile evlendi. Fakat çift, 2011 senesinde boşanmaya karar verdi. O dönem çift mahkemeye başvurdu ve mahkeme Fadime Akçin hakkında önlem nafakası verilmesine karar verdi. Çift ise daha sonra boşanmadan vazgeçti. Fakat 2017 senesinde çift boşandı.

Emekli maaşı kadar nafaka ödüyor: Maaşından 25 TL kaldı

Çift ayrıldıktan sonra mahkeme, Fadime Akçin ve çiftin 2 çocukları için Abtullah Akçin’in toplam 900 lira nafaka ödemesine karar verdi. Abtullah Akçin maaşından nafakaları öderken 2019 yılında emekli oldu.

Akçin emekli olduktan sonra eşi ve çocukları için ödediği nafaka emekli maaşından kesilmeye başladı. Fakat nafaka, Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) doğrultusunda devamlı arttı. Öte Yandan mahkeme, 2011 senesinde verilen ve hiç ödenmeyen önlem nafakasının da geriye dönük faizle beraber ödemesine karar verdi.

Abtullah Akçin, 4 bin 672 liralık maaşından emekli maaşından geçen ay 4 bin 626 lira 77 kuruş nafaka ödedi. Öte Yandan ilaç aldığı için katılım payı da ödeyen adamın maaşından 25 TL eline para kaldı.

“Bu ay elime hiç para kalmadı”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan Abtullah Akçin, nafakasının düzenlenmesi için yardım beklediğini belirterek, “İlk zamanlar 300 lira ödüyordum. Şuanda 4 bin lirayı geçti. 2011 ve 2017 senesi arasındaki birikmiş nafakanın icrasını da ödüyorum. Bu ay elime hiç para kalmadı. 2 icra, 4 nafaka ödüyorum” şeklinde konuştu.

“Benim gibi birçok mağdur var”

Özel okulda öğretmenliğe başlayan kızı içinde nafaka ödediğini iddia eden Akçin, “Normalde o kızım SGK’lı olduğu anda nafakanın kesilmesi gerekir ama yok olmadı. Bizim illa mahkemeye vermemiz gerekir. Çok zorlanıyorum. Benim gibi birçok mağdur var. Devlet büyüklerinden yardım istiyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.