Emekli İntibak yasası ne zaman çıkıyor, İntibak zammı ne kadar olacak?

Ocak ayında zamlı maaşlarını alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri intibak için kanun çıkmasını beklerken, memur emeklileri de toplu sözleşmeyi bekliyor. Eğer intibak kanunu yaşama geçirilirse emekliler ilk intibaktaki gibi 50 ile 355 lira arasında zam yolu açılacak. İşte son dakika emekli zam haberinin ayrıntıları…
Takip et
Emekli İntibak yasası ne zaman çıkıyor, İntibak zammı ne kadar olacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milyonlarca emekli kurum farkından kaynaklanan maaş farkının ek ödemeyle kendilerine geri ödenmesini bekliyor. Talep yaşama geçirilirse, aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasında kurum kaynaklı emekli maaşı farkı ek ödemeyle giderilecek.

2000 senesi ve ardından emekli olan SSK ve Bağ-Kur emeklileri intibak için kanun çıkmasını isterken, memur emeklileri de gözünü toplu sözleşmeye çevirdi. Memur emeklileri intibak talebinin Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme görüşmelerine taşınması ve karara bağlanması beklentisini taşıyor.

EMEKLİYE EK ÖDEME

Talep yaşama geçirilirse, aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasında kurum kaynaklı emekli maaşı farkı ek ödemeyle giderilecek.

Düşük maaş sahiplerine aradaki fark kadar ilave ödeme gerçekleştirilecek. Emekli maaşlarındaki kurum kaynaklı farkın giderilmesi konusu, Memur-Sen tarafından önceki toplu sözleşmeye de taşınmış fakat karara bağlanmamıştı.

EMEKLİYE 355 TL ZAM

2000 senesi ve ardından emekli olan SSK’lıların talebi yaşama geçerse, ilk intibaktaki gibi 50 ile 355 lira arasında zam yolu açılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.