adplus-dvertising

Emekli bayram ikramiyesi kaç lira, Emekli ikramiyesi zam oranı!

Erdoğan tarafından yapılan bayram ikramiyesi açıklamasında zam oranı açıklandı. Enflasyon oranında yapılacak olan zamla ikramiyenin 1545 lirayı bulması bekleniyor.
Takip et
Emekli bayram ikramiyesi kaç lira, Emekli ikramiyesi zam oranı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, bayram ikramiyelerine enflasyon oranında artış yapılacak olmasından dolayı tüm emekliler ismine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Ergün, muhabirine yaptığı açıklamada, emeklilere dini bayramlarda 1000’er lira ikramiye verilmesi uygulamasının 2018’de başladığını anımsatarak, aradan geçen sürede ikramiyelere artış yapılmadığını söyledi.

TÜED olarak enflasyon oranları ve ekonomideki dalgalanmalar da dikkate alınarak bayram ikramiyelerinde artış yapılmasını bir süredir talep ettiklerini vurgulayan Ergün, şu şekilde konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın, bayram ikramiyelerine enflasyon oranında artış yapılacağı yönündeki açıklaması milyonlarca emekliyi mutlu etti. Ramazan ayı ve bayram öncesi güzel bir haber almış olduk. Gerçekten giderek eriyen ve alım kuvvetini yitiren ikramiyelerimiz için bu düzenleme gerekiyordu. Sesimize kulak verdiği ve bizleri unutmadığı için tüm emekliler ismine Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.”

“EMEKLİYE 6 AYDA BİR ZAM UYGULANMALI”

Bayram ikramiyelerine enflasyon oranında yapılacak artışın geçmişe dönük işletilmesini talep eden Ergün, “İkramiyenin ödenmeye başlandığı tarihten itibaren emekli aylıklarına altı ayda bir yapılan zam ikramiyelere de uygulanmalı. 2021’in birinci altı ayında bayramlar öncesinde ödenecek ikramiye 1.545 liraya yükseltilmelidir.” şeklinde konuştu.

Ergün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ülkemizin olanaklarının gelişmesine paralel olarak, emeklilerimizin koşullarını daha da iyileştirmeye hazırlanıyoruz.” ifadelerinin de kendileri heyecanlandırdığını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Emekli kendisine uzatılan eli geri çevirmeyen, kendisi için yapılanları da yapılmayanları da unutmayan, bu toplumun değerli büyükleri, ana ve babalarıdır. Olgun insanlar topluluğudur. Bize yapılanları aynıyla yahut misliyle yanıtlarız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.